У коледжі Північної Вірджинії студенти вивчають іслам

У коледжі Північної Вірджинії студенти вивчають іслам
У коледжі Північної Вірджинії студенти вивчають іслам
22.08.2019
Оцініть статтю: 
(213 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У штаті Вірджинія (США) коледж NOVA — Northern Virginia Community College запровадив курс вивчення ісламу ще у 2002 році, через рік після трагічних подій 11 вересня .

Про цей релігієзнавчий курс йдеться у відеосюжеті видання Голос Америки.

Професор Дауд Нассімі каже, що з 2002 року кількість немусульман, які прагнуть ознайомитися з основними цінностями, положеннями і приписами цієї релігії, значно зросла. Люди намагаються сформувати неупереджену думку про цю релігію і прагнуть розібратися, чому засоби масової інформації у своїх матеріалах часто використовують негативні характеристики щодо ісламу.

«Коли немусульмани чують щось про іслам, особливо у ЗМІ, які, як правило, говорять негативні речі про цю релігію, вони починають цікавитися цією темою, адже хочуть зрозуміти, як вона пов'язана з війнами, насильством, тероризмом ... Це породжує інтерес, тому люди записуються на лекції», — стверджує професор Нассімі.

Студенти професора підтверджують цю думку.

«Я вирішила записатися на цей курс, тому що мені захотілося дізнатися якомога більше інформації про іслам, а не тільки обмежитися похмурими матеріалами ЗМІ, — розповідає кореспондентові студентка Моніка Ампофо. — Тепер у мене з'явилися друзі-мусульмани, які допомагають мені краще зрозуміти концепцію і традиції цієї релігії».

Ліан Белуччі, один зі слухачів курсу професора Нассімі, зізнається, що раніше нічого не знав про іслам.

«До старших класів школи я й гадки не мав про цю релігію. Але вже у коледжі у мене з'явилися друзі-мусульмани. Я познайомився з ними і їхніми родинами, ознайомився з традиціями і перейнявся повагою до ісламу. І мені захотілося дізнатися більше», — розповідає Ліан.

Відомо, що у рамках курсу лекцій студенти відвідують місцеву мечеть.

«Мені було дуже цікаво, — каже студентка Хе Рін Хім. — Я не знала, що у мечеті кожен може молитися самостійно. У моїй церкві служба зазвичай одна для всіх».

Міріам Салія каже, що відвідування мечеті у рамках курсу допомогло їй позбутися деяких неправильних уявлень і стереотипів.

«Побувавши у мечеті, я дізналася, що мусульмани — не закрита громада, як мені здавалося раніше. Вони відкриті для спілкування і налагодження зв'язків», — розповідає Міріам.

«Моє послання всім, хто був тут сьогодні, просте: ми відкриті для кожного і вітаємо представників інших релігій у наших стінах», — звертається до студентів імам місцевої мечеті Наїм Бейг, який вважає міжконфесійний діалог запорукою дружби, взаєморозуміння і миру.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.