У російському Санкт-Петербурзі 18 липня на Невському проспекті пройшла серія одиночних пікетів на підтримку кримських татар в рамках безстрокової акції «Стратегія-18».
Число 18 для проведення заходів у рамках цієї ініціативи було обрано не випадково — таким чином активісти вшанували пам’ять жертв сталінської депортації 1944 року і провели пряму аналогію з тими діями, до яких вдається окупаційна влада в Криму сьогодні.
— Ми продовжили безстрокову акцію протесту «Стратегія-18». Вибір 18-х чисел був пов’язаний з початком сталінської депортації кримських татар 18 травня 1944 року. У своїй репресивній політиці стосовно них окупаційний режим, який встановився в Криму з 2014-го року, став повноцінним наступником сталінської диктатури, — пояснюють активісти.
Як повідомляється на сторінці спільноти «Солідарність Санкт-Петербурга», цього місяця акція була присвячена міжнародно-правовій оцінці репресій щодо кримськотатарського народу, що почалися з моменту анексії Криму.
Публікація з хештегом #FreeCrimeanTatars ілюструється фотографіями з місця проведення акції. На плакатах учасників відтворені цитати з резолюції Генасамблеї від 19.12.2016 року, де РФ закликають «анулювати рішення про заборону лідерам Меджлісу в’їзду на територію Криму», виконати свої зобов’язання як держави, що окупувала, за нормами міжнародного права, з висновку Міжнародного суду в Гаазі про кількість кримських татар, які стали переселенцями через окупацію Криму Росією. На плакатах також є написи: «Переслідування кримських татар — міжнародний злочин російської влади!», «Заборона Меджлісу — це фашизм!» тощо.
— Міжнародне співтовариство вже не одноразово вказувало російській владі на масові репресії щодо кримських татар, які грубо порушують статті Декларації ООН про права корінних народів, Загальної декларації ООН про права людини і IV Женевську конвенцію. Цього разу ми вирішили звернути увагу на те, як реакція міжнародної спільноти відбилася в документах ООН.
Але далі буде. Ми виходитимемо на вулиці Петербурга 18-го числа і говоритимемо не тільки про державний терор проти корінного народу Криму, що посилюється, а й про міжнародно-правову оцінку цих злочинів російської влади.
Фільм © Ольги Смирнової — за посиланням.