У Великій Британії поліціянтки, що носять хіджаб, отримали право одягати спеціальну уніформу

08.03.2021
Оцініть статтю: 
(214 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Цей крок має значне символічне значення, бо жінки, що носять хіджаб, стикаються з багатьма обмеженнями в деяких західних країнах.

Після багаторічних дискусій і суперечок британська поліція ухвалила безпрецедентне рішення: дозволити поліціянтам-мусульманкам носити спеціальну уніформу. Використання спеціальної уніформи започаткували в місті Лестер.

Прийміть різноманітність!

Цей крок, що має важливе символічне значення, захопив усіх, хто дивився на нього з погляду прийняття різноманітности — навіть серед поліції, не вважаючи на те, що це зроблено після років гарячих дискусій, бо уніформу для поліціянток, що носять хіджаб, ніколи не розроблялася у Сполученому Королівстві. Рішення ухвалили тільки після  результатів новозеландських досліджень, де зроблено висновок, що така уніформа відповідає санітарним вимогам і нормам безпеки для роботи в галузі охорони порядку.

Наприкінці минулого року уніформу для поліціянток, що носять хіджаб, запровадила поліція Нової Зеландії. Це все спонукало поліційну дільницю у графстві Лестершир уперше в Сполученому Королівстві провести випробування подібної уніформи серед жінок-поліцейських, які носять хіджаб — з намірами її дальшого поширення.

Просунута уніформа

Уніформа поліціянтки, що носить хіджаб, складається з хустки з магнітними застібками, що їх можна легко зняти в разі, якщо зловмисник спробує схопити поліціянтку за хіджаб, а також бездротових навушників для зв’язку.

Рішення про запровадження спеціальної уніформи для мусульманок, що носять хіджаб і служать у поліції, привернуло увагу британських і міжнародних ЗМІ, що зустріли його схвально. Сподіваються, що це рішення спонукає інші поліційні дільниці наслідувати приклад дільниці в Лестерширі.

Офіцер поліції Ясін Десаї, президент Асоціації мусульманської поліції в Лестерширі, з великою гордістю розповідає про те, яких зусиль докладено, щоб це рішення ухвалили:

«Багато років тривала розробка уніформи, що враховувала б стандарти безпеки, і коли ми ознайомилися з дизайном уніформи, прийнятим у Новій Зеландії, то встановили з ними продуктивні контакти, щоб почати її випробування».

Ясін, начальник відділу уніформи та обладнання в поліції, каже, що їм довго не вдавалося вибрати потрібний товар, але в цьому випадку все було інакше. Він висловив свій оптимізм із приводу офіційного затвердження уніформи з огляду на те, що вона відповідає всім стандартам.

Цей досвід стає особливо важливий через те, що в разі успіху його рекомендуватимуть до поширення на всі органи поліції в Англії та Вельсі, а також Міністерству внутрішніх справ — це означає, що всі жінки-поліціянтки, які носять хіджаб, отримають можливість носити спеціальну уніформу.

Все почалося з Хадіджи

Хадіджа Мансур, що проходить стажування в поліції, стане першою поліціянткою в британській історії, яка одягла спеціальну уніформу для мусульманок, щоб її випробувати.

Хадіджа вступила в лави поліції в жовтні минулого року та з великим задоволенням розповідає, що нова уніформа зручна та не заважає рухам. Вона додає, що важливо, щоб ця уніформа стала офіційною, бо її запровадження — «сигнал усім поліціянткам-мусульманкам про те, що поліція відповідає особливим потребам кожної людини».

Хадіджа сподівається, що зможе надихнути багатьох дівчат, які носять хіджаб і хочуть вступити до лав поліції:

«Це сприятиме тому, що мусульманки вже не розглядатимуть роботу в поліції як професію, що накладає обмеження на релігійні переконання».

З 2001 року британська поліція дозволяє поліціянткам носити хіджаб, але весь цей час точилися суперечки щодо того, яка уніформа пасуватиме жінкам, що служать у поліції та носять хіджаб. Сподіваються, що цього року нова уніформа поширюватиметься прискореними темпами в усіх частинах Великої Британії. Це набуває величезного значення в той час, коли жінки, що носять хіджаб, часто стикаються з дискримінацією в деяких західних країнах, до того ж вони найчастіше стають жертвами расистських нападів.

За матеріалами «Аль-Джазіри»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.