В Ефіопії відреставрували мечеть Наджаші, поруч з якою поховані сподвижники пророка

В Ефіопії відреставрували мечеть Наджаші, поруч з якою поховані сподвижники пророка
©️Азертадж
13.11.2018
Оцініть статтю: 
(22 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В Ефіопії відреставрували одну з найперших мечетей в історії ісламу — мечеть Наджаші. Місцева влада сподівається, що реставрація мечеті і прилеглої території привабить сюди більше туристів, щоб це важливе з точки зору історії ісламу місце стало відоме якомога ширшому колу людей.

Як повідомляє Азертадж з посиланням на International Quran News Agency, мечеть знаходиться в місті Вукро, розташованому в 790 км на північ від столиці Ефіопії Аддіс-Абеби.

Мечеть Наджаші за правом вважається першою мечеттю в Африці. Не випадково її називають «другою Меккою». Вона була побудована в VII столітті і названа на честь християнського короля Аксумського царства, розташованого в той час на території сучасної Ефіопії, Асхама ібн Абджара, відомого за історичними хроніками як король Наджаші.

Достовірно відомо, що він прийняв сподвижників пророка Мухаммада, які втекли з Мекки, рятуючись від переслідування курайшитів. Ця історична особистість зіграла важливу роль в ранній історії ісламу. Король Наджаші не тільки прийняв у себе перших мусульман, але також відмовився їх видати мекканським язичникам. Більш того, він дозволив сподвижникам пророка сповідувати свою віру і поширювати іслам на території свого царства.

Частина з них повернулася в рідні землі, інша ж частина залишилася жити в Ефіопії й оселилася в районах Уоло і Тиграй. Поширення ісламу на цій території почалося з цих сподвижників. Перші мусульмани жили в селі Негаш, в 60 км від Мекеле, столиці області Тиграй. Вони ж і побудували мечеть Наджаші.

Мечеть досі стоїть, а поруч з нею розташовуються стародавні поховання і два мавзолеї, всередині яких знаходяться останки сподвижників пророка. Це місце вважається одним з найважливіших для мусульман не тільки Ефіопії, а й усього світу.

Реставрація цієї історичної мечеті була проведена Турецьким агентством зі співробітництва та координації. В рамках проекту була відновлена ​​дорога, яка веде в мечеть і до гробниць сподвижників на задньому дворі мечеті, що так і називається «вулиця сподвижників». Також були відновлені 15 поховань мусульман, що першими прибули сюди за часів пророка, і гробниця самого короля Наджаші.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.