У Кенії мусульмани захистили християн від терористів

У Кенії мусульмани захистили християн від терористів
У Кенії мусульмани захистили християн від терористів
22.12.2015
Оцініть статтю: 
(430 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Група кенійських мусульман захистила пасажирів автобуса − християн − від бойовиків-ісламістів, відмовившись розділитися на групи за віросповіданням.

Напад стався неподалік кордону із Сомалі, де активно діють ісламісти угрупування «Аш-Шабаб». Автобус їхав зі столиці Найробі до міста Мандера. Найвірогідніше, що транспортний засіб зупинили саме бойовики, проте жодне з угруповань, що діють у регіоні, відповідальність за цей напад на себе не взяло, — про це йдеться у повідомленні ВВС з посиланням на ЗМІ Кенії, які, своєю чергою, наводять слова місцевого держслужбовця.

За словами чиновника, мусульмани-пасажири автобуса, який потрапив у засідку джихадистів, таким чином продемонстрували почуття патріотизму, показавши, що бойовики можуть або вбити, або відпустити всіх з миром.

Як повідомляє «Российская Газета» з посиланням на BBC Africa, під час нападу було застрелено двох осіб, інших бойовики відпустили. Один із застрелених — пасажир, котрий здійснив невдалу спробу втекти від бойовиків.

Як йдеться у повідомленні «РГ», незважаючи на регулярні удари, що їх наносять по угрупованню «Аш-Шабаб» як проурядові сили Сомалі, так і кенійська армія, деякі райони на півдні Сомалі продовжують контролюватися бойовиками. За деякими відомостями, зброєю їм допомагає начебто Ерітрея, оскільки радикали воюють проти християнської Ефіопії.

У квітні, коли бойовики «Аш-Шабаб» убили 148 людей під час нападу на кампус університету Гарісса, вони страчували християн, а мусульман, за повідомленнями, звільняли.

Раніше повідомлялось, що мусульманин врятував групу заручників під час захоплення магазину кошерних продуктів у Парижі.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.