Влада Китаю наполягає на виправданості жорстких дій проти уйгурів й інших мусульманських меншин

За звинуваченням у тероризмі в Китаї за 5 років заарештовано 13 тисяч уйгурів
© ️Азія Плюс
21.03.2019
Оцініть статтю: 
(73 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

З 2014 року у Синьцзян-Уйгурському автономному районі Китаю заарештовано за звинуваченням у тероризмі 13 тисяч осіб. Пекін стверджує, що регіон знаходиться під впливом сепаратистів, релігійних екстремістів і терористів. Влада Китаю наполягає на виправданості жорстких дій проти уйгурів й інших мусульманських меншин у Синьцзян-Уйгурському автономному районі (СУАР).

Як повідомляє DW, в опублікованій у понеділок, 18 березня, «Білій книзі» йдеться про те, що «протягом деякого часу регіон відчуває вплив з боку сепаратистів, релігійних екстремістів і терористів».

21-сторінковий документ опублікований у відповідь на різку міжнародну критику у зв’язку з жорсткою політикою Пекіна у Сіньцзяні, зокрема, на інформацію про те, що у «таборах перевиховання» примусово утримуються до мільйона уйгурів й інших мусульман тюркського походження, зокрема казахів і киргизів. При цьому колишні ув’язнені розповідають, що у таборах практикуються тортури, ідеологічна обробка й інші насильницькі дії.

За даними Пекіна, з 2014 року в СУАР заарештовано близько 13 тисяч «терористів», більше 30 тисяч осіб притягнуто до відповідальності за «незаконну релігійну діяльність». Крім того, як зазначається у «Білій книзі», вилучено понад 2 тисячі вибухових пристроїв, конфісковано понад 345 тисяч примірників нелегально виданих релігійних матеріалів.

Китайська влада стверджує, що «боротьба за деекстремізацію Синьцзяна» повністю узгоджується з чинним законодавством.

Уряд КНР стверджує, що в регіоні існують лише «освітні центри для ресоціалізації дрібних злочинців».

Правозахисники вимагають незалежної перевірки «таборів перевиховання» або їх негайного закриття.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.