Влада Узбекистану та Киргизстану закликає не воювати на території України

Влада Узбекистану та Киргизстану закликає не воювати на території України
Влада Узбекистану та Киргизстану закликає не воювати на території України
12.10.2022
Оцініть статтю: 
(101 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Узбекистан та Киргизстан звернулися до своїх громадян, що перебувають на території Російської Федерації, з проханням не підтримувати воєнні дії та не поповнювати ряди збройних сил жодної зі сторін.

Як відомо, служба в армії та інших силових структурах  іноземних держав — кримінальний злочин в обох країнах. Так, Агентство трудової міграції Узбекистану застерігає громадян, посилаючись на статтю Кримінального кодексу: 

«Призов на військову службу, в охорону, поліцію, військову юстицію або інші аналогічні органи іноземних держав карається позбавленням волі від трьох до п'яти років».

Подібне звернення до співвітчизників оприлюднило й Посольство Киргизстану в Росії. Громадянам цієї країни нагадують, що за участь у бойових діях на території іноземних держав особі загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Управління мусульман Узбекистану не лишилися осторонь і підтримало застереження влади, видавши фатву (богословсько-правовий висновок в ісламі) з забороною мусульманам країни брати участь у будь-яких бойових діях на території іноземних держав. 

«Неприпустимо мусульманам об’єднуватися з немусульманами та воювати проти іншої немусульманської громади, — зазначено у фатві з посиланням на книгу «Ас-Сіяр аль-Кабір» ісламського богослова Мухаммада аш-Шайбані. — <…> Участь у таких діях — гріх. Крім того, наше законодавство забороняє членство у військових структурах іноземних держав, незаконних релігійних організаціях та терористичних угрупованнях. Ми закликаємо наших співвітчизників не піддаватися різній пропаганді та уникати участи в таких діях».

Вищий релігійний орган країни підкреслює, що мусульманину дозволено брати в руки зброю тільки з метою захисту своєї Батьківщини.

Нагадаємо, очільник Ради з прав людини РФ Кирило Кабанов інформував про можливість затвердження пропозицій, що зобов'язуватимуть мігрантів із країн Центральної Азії, які отримали російське громадянство, проходити обов'язкову військову службу в РФ.

Президент РФ Путін 21 вересня оголосив часткову мобілізацію. Це може свідчити, що Москва вичерпала запас «добровольців», які бажають воювати в Україні. Протести під гаслом «Нет могилизации!» відбулися наступними днями в понад 30 містах країни. За даними ­з різних джерел, від 21 вересня Росію покинули понад 700 тис. громадян, що намагаються уникнути примусової мобілізації.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.