16 березня Європарламент ухвалив резолюцію «Українські політичні в’язні в Росії і ситуація в Криму», в якій закликав Росію звільнити 31 українського політв’язня. У документі також містяться вказівки на порушення Російською Федерацією положень багатьох міжнародних законів і засуджується незаконна анексія Криму.
— Європейський парламент знову заявляє про своє засудження незаконної анексії Кримського півострова і міста Севастополь Росією. Він висловлює жаль з приводу порушень свободи слова, зловживання ЗМІ, примусового російського громадянства і дискримінаційної політики, яку веде так звана влада, зокрема, проти кримських татар, — йдеться в резолюції Європарламенту.
Документ також констатує, що щонайменше 62 громадянина України були незаконно притягнуті до кримінальної відповідальності з політичних мотивів з боку російських правоохоронних органів, 49 з яких є жителями Криму; що кількість українських політв’язнів в Росії збільшилася протягом 2016 року, нині 17 громадян України незаконно утримуються в Російській Федерації та 15 — в окупованому Криму; щонайменше 100 українців знаходяться в заручниках у сепаратистських сил в Донецькій і Луганській областях; що кримські адвокати, які надають юридичну допомогу цим людям, і правозахисники, які повідомляють про випадки політично мотивованого насильницького зникнення в Криму, а також журналісти, які повідомляють про становище кримських татар, також стали мішенню окупаційної влади, а багато хто з ув’язнених і затриманих стикаються з суворими і нелюдськими умовами в тюрмах, що створює фізичні і психологічні ризики для їх здоров’я.
Нагадується, що 16 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй визначила Росію як окупаційну державу і засудила тимчасову окупацію території України — Автономної Республіки Крим і міста Севастополь Російською Федерацією.
Європарламент вважає, що були серйозно порушені права кримських татар шляхом заборони діяльності Меджлісу, і закликає негайно скасувати відповідне рішення. Він також закликає Росію забезпечити безперешкодний доступ до окупованого Криму міжнародним організаціям і незалежним експертам ОБСЄ, ООН, Ради Європи, правозахисних організацій та ЗМІ.