Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розглядає позов України проти Росії за поданням Міністерства юстиції України. Справа стосується визнання незаконною окупацію АР Крим, компенсації збитків, завданих цією окупацією, фіксації порушення конституційних прав громадян під час захоплення влади в Криму Російською Федерацією і подальшої діяльності так званої окупаційної влади.
У позові заявлено про збитки, завдані 4 тис. суб’єктів господарської діяльності, зокрема і державному «Чорноморнафтогазу», який після окупації півострова був перереєстрований в РФ, а його майно націоналізовано.
Про це повідомляє ZN.UA. Також виданням з посиланням на прес-службу холдингу повідомляється, що 18 лютого НАК «Нафтогаз України» направив Російській Федерації офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір за фактом незаконного захоплення Росією активів НАКу на території анексованого Криму.
«Відповідно до умов угоди, „Нафтогаз“ направив офіційний запит про проведення консультацій і переговорів з представниками Російської Федерації з метою вирішення спору. У разі, якщо спір не буде вирішений шляхом переговорів, „Нафтогаз“ має намір передати його на розгляд арбітражу», − йдеться у повідомленні прес-служби держхолдингу.
Спір розпочато в рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Україною і РФ.
Раніше в інтерв’ю ZN.UA заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль повідомила, що позови проти Росії через втрату майна в Криму вже подали шість українських компаній, зокрема «ПриватБанк», «Укрнафта», аеропорт «Бельбек», Stabil, Everest Estate та «Ощадбанк».