Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Рішення суду щодо поклінного хреста дозволяє уникнути міжконфесійних конфліктів

Рішення суду щодо поклінного хреста дозволяє уникнути міжконфесійних конфліктів

1

Духовне управління мусульман Криму підтримує рішення суду щодо демонтажу незаконно встановленого поклінного хреста у Феодосії і вважає, що дане рішення дозволяє уникнути будь-яких непорозумінь і міжконфесійних конфліктів у Криму. Про це кореспондентові QHA заявив заступник муфтія мусульман Криму Айдер Ісмаїлов.

За його словами, у ДУМК погоджуються з постановою суду, оскільки у даному питанні релігія й релігійні символи «цинічно використовуються».

У своїй заяві Айдер Ісмаїлов вказав, що мусульмани Криму завжди відносилися толерантно до представників інших конфесій і завжди жили у мирі і злагоді.

«У період, коли існувала кримськотатарська держава, культові об'єкти всіх існуючих конфесій захищалися цією державою й не руйнувалися. І сьогодні ми послідовні у цьому питанні і ніколи не виступаємо проти будівництва культових об'єктів інших релігій – храмів, синагог, костьолів тощо», - сказав він.

При цьому заступник муфтія підкреслив, що не варто плутати будівництво культових споруд для відправлення релігійних потреб з установкою релігійної символіки у непризначених для цього місцях.

Культові об'єкти передбачають задоволення духовних потреб кожної людини, і на це є право у всіх. «Через це не варто змішувати ці питання одне з одним і встановлювати, де заманеться релігійні символи», - додав він.

Православних і мусульман провокують на конфлікт

Представник Кримського Муфтіяту переконаний, що суть питання зовсім не в релігії, православних і мусульман просто намагаються спровокувати на конфлікт.

«Це доводиться ще й тим, що нерелігійна організація – козацька громада - ухвалює рішення релігійного характеру», - зазначив він.

Крім того, Ісмаїлов звернув увагу на те, що не варто у даному питанні протиставляти один одному православних і мусульман, і піднімати питання щодо законного чи незаконного розташування у деяких населених пунктах регіону Феодосії мечетей.

Заяви козаків про незаконність мечетей не відповідають дійсності

За словами заступника муфтія, розмови про нібито незаконне розміщення мечетей у с. Отуз (Щебетівка), Насипкої (Насипне) і Як'ин Бай Буг'а (Ближнє) не відповідають дійсності.

«Це гра на релігійних почуттях православних громадян, і, хоча храм і поклінний хрест вздовж дороги - це зовсім різні речі, я все ж таки поясню для людей доброї волі, що Джамі (мечеть – прим. ред.) у с. Отуз - старе й було побудоване ще до депортації, і після повернення кримських татар було передане Духовному управлінню мусульман Криму.

Другий об'єкт, мечеть у селі Як'ин Бай Буг'а, побудована і введена в експлуатацію, тобто наявні всі необхідні документи.

А в Насипному взагалі немає мечеті, будівництво мечеті там тільки намічається. Можна говорити лише про приміщення, яке розташоване на території мусульманського кладовища, і куди ходять місцеві жителі для здійснення п'ятничного намазу. І тому поширена козаками інформація не відповідає дійсності», - розповів QHA Айдер Ісмаїлов.

Нагадаємо, 4 травня поточного року при в'їзді до Феодосії «козаки» незаконно встановили поклінний хрест, які був демонтований владою міста за рішенням суду. Не зважаючи на це, «козаки» спробували 2 липня відновити хрест на тому ж місці, проте спецпідрозділ «Беркут» не дозволили їм порушити закон. У результаті протистояння між представниками «неокозацтва» і правоохоронцями переросло у фізичну сутичку, жертвами якої стали 15 чоловік.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Прем’єр Криму: поклінні хрести – «політика, закамуфльована в релігію»

Несанкціонована установка хреста у Феодосії – непов'язана із релігією політична акція, ДУМК

Несанкціоновано встановлений хрест під Бахчисараєм перенесли на територію церкви

Кримські ЗМІ: Конфлікт навколо поклінного хреста під Бахчисараєм може сколихнути весь півострів

Під Бахчисараєм розгорілася суперечка між мусульманами й православними через хрест, установлений до Великодня

07.07.2011
Теги: 
суд
ДУМК
Крим
Феодосія
козаки
міжрелігійний
міжетнічний
міжконфесійний
Ісмаїлов
провокація
поклінний хрест

Книги

  • Коран. Переклад смислів українською мовою
    Коран. Переклад смислів українською мовою
  •  видатний львів'янин та ісламський діяч «Випереджаючи свій час»
    Мухаммад Асад: видатний ісламський діяч. «Випереджаючи свій час»
  •  Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
    Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
  • Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
    Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  • Іджтіхад та оновлення. Саїд Шаббар
    Іджтіхад та оновлення
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-krayini/rishennya-sudu-shchodo-poklinnogo-hresta-dozvolyaie-uniknuti-mizhkonfesiynih