Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у світі > У Саудівській Аравії видали фатву проти тероризму

У Саудівській Аравії видали фатву проти тероризму

1
14.04.2010

Рада вищих улемів (шаріатських богословів) Саудівської Аравії дала остаточне визначення тероризму, відкинула терористичні дії і оголосила фінансування тероризму забороненим з точки зору релігійної практики, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на РІА «Новини».

На надзвичайному закритому засіданні, що проходило протягом трьох днів у Ер-Рияді, Рада вищих улемів королівства винесла «безпрецедентний, історичний вердикт щодо тероризму в усіх його формах і проявах і оголосила заборонним його фінансування», пише саудівське видання «Аш-Шарк аль-Аусат».

Саудівські вищі релігійні авторитети віднесли до тероризму дії, «спрямовані проти суспільних ресурсів, на нанесення збитків (цим ресурсам), захоплення літаків і висадження в повітря будівель».

Рада також постановила, що її рішення «поширюється не лише на Саудівську Аравію, а й включає всі ісламські держави та інші держави світу», зазначає «Аш-Шарк аль-Аусат».

Богослови підкреслили, що фінансування тероризму «не має нічого спільного з добродійною діяльністю», яка «відповідно до принципів шаріату має бути спрямована на надання допомоги бідним, будівництво лікарень і шкіл».

Рішення Ради вищих улемів, яке, пише газета, розглядається як релігійний закон (фатва), не визначає конкретних заходів покарання осіб, що фінансують тероризм, і залишає розв'язання цього питання на розсуд шаріатських судів.

Засідання Ради стало одним із цілого ряду заходів, організованих владою Саудівської Аравії з метою заявити про те, що іслам не має нічого спільного з тероризмом. Два тижні тому у країні пройшла конференція, учасники якої засудили тероризм і закликали мусульман уникати екстремізму. При цьому делегати конференції наголосили на тому, що потрібно розрізняти тероризм і законну боротьбу народу проти окупації.

За матеріалами УКРІНФОРМ

Посилання на тему:

На конференції в Саудівській Аравії розмежували поняття «тероризм» і «боротьба проти окупації»

Мусульманські вчені засудили організаторів вибухів у російському метро

Мусульманські вчені шукають засоби від насильницького екстремізму

Українські мусульмани закликають ЗМІ і політиків не ототожнювати Іслам з тероризмом

Мусульмани просять не називати терористів шахідами і не зв'язувати теракти в Москві з ісламом

Мусульманський вчений назвав смертників, що влаштовують вибухи, “невірними”

У Великобританії видається фатва, що забороняє теракти смертників

Саудівський вчений заборонив мусульманам підтримувати “Аль-Каїду”

Теги: 
тероризм
Саудівська Аравія
фатва
шаріат

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-sviti/u-saudivskiy-araviyi-vidali-fatvu-proti-terorizmu