У Саудівській Аравії видали фатву проти тероризму

1
Рада вищих улемів королівства винесла «безпрецедентний, історичний вердикт щодо тероризму в усіх його формах і проявах і оголосила заборонним його фінансування».
14.04.2010
Оцініть статтю: 
(237 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Рада вищих улемів (шаріатських богословів) Саудівської Аравії дала остаточне визначення тероризму, відкинула терористичні дії і оголосила фінансування тероризму забороненим з точки зору релігійної практики, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на РІА «Новини».

На надзвичайному закритому засіданні, що проходило протягом трьох днів у Ер-Рияді, Рада вищих улемів королівства винесла «безпрецедентний, історичний вердикт щодо тероризму в усіх його формах і проявах і оголосила заборонним його фінансування», пише саудівське видання «Аш-Шарк аль-Аусат».

Саудівські вищі релігійні авторитети віднесли до тероризму дії, «спрямовані проти суспільних ресурсів, на нанесення збитків (цим ресурсам), захоплення літаків і висадження в повітря будівель».

Рада також постановила, що її рішення «поширюється не лише на Саудівську Аравію, а й включає всі ісламські держави та інші держави світу», зазначає «Аш-Шарк аль-Аусат».

Богослови підкреслили, що фінансування тероризму «не має нічого спільного з добродійною діяльністю», яка «відповідно до принципів шаріату має бути спрямована на надання допомоги бідним, будівництво лікарень і шкіл».

Рішення Ради вищих улемів, яке, пише газета, розглядається як релігійний закон (фатва), не визначає конкретних заходів покарання осіб, що фінансують тероризм, і залишає розв'язання цього питання на розсуд шаріатських судів.

Засідання Ради стало одним із цілого ряду заходів, організованих владою Саудівської Аравії з метою заявити про те, що іслам не має нічого спільного з тероризмом. Два тижні тому у країні пройшла конференція, учасники якої засудили тероризм і закликали мусульман уникати екстремізму. При цьому делегати конференції наголосили на тому, що потрібно розрізняти тероризм і законну боротьбу народу проти окупації.

За матеріалами УКРІНФОРМ

Посилання на тему:

На конференції в Саудівській Аравії розмежували поняття «тероризм» і «боротьба проти окупації»

Мусульманські вчені засудили організаторів вибухів у російському метро

Мусульманські вчені шукають засоби від насильницького екстремізму

Українські мусульмани закликають ЗМІ і політиків не ототожнювати Іслам з тероризмом

Мусульмани просять не називати терористів шахідами і не зв'язувати теракти в Москві з ісламом

Мусульманський вчений назвав смертників, що влаштовують вибухи, “невірними”

У Великобританії видається фатва, що забороняє теракти смертників

Саудівський вчений заборонив мусульманам підтримувати “Аль-Каїду”

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.