У Саудівській Аравії розпочався хадж

У Саудівській Аравії розпочався хадж
Паломники біля Кааби
14.06.2024
Оцініть статтю: 
(35 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Сьогодні у Саудівській Аравії офіційно розпочалися обряди хаджу. Близько 1,5 мільйона мусульман з усього світу зібралися в Мецці та її околицях для здійснення паломництва. Перший день хаджу арабською мовою називається «яум ат-тарвія» («день вгамування спраги»). У цей день прочани входять у стан іхраму — чоловіки одягаються в білий одяг, що складається з двох частин, а жінки — у звичайний одяг та починають здійснення священних ритуалів.

Завтра, 15 червня, у день Арафа, паломники здійснюватимуть цілоденну молитву у долині Муздаліфа, яка знаходиться неподалік від Мекки між горою Арафат і долиною Міна. Вони перебуватимуть там від ранку й до заходу сонця. Цей день є центральним в обрядах хаджу. 

Влада Саудівської Аравії запровадила безпекові обмеження в Мецці та її околицях, встановивши контрольно-пропускні пункти на дорогах, що ведуть до міста, щоб не дати змоги тим, хто не має дозволу на хадж, дістатися до святих місць.

Хадж є одним із п’яти стовпів ісламу, і його мусять здійснювати всі мусульмани, що мають таку можливість, хоча б раз у своєму житті. Він складається з серії релігійних обрядів, які проводяться впродовж п’яти днів.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.