Представники близько 40 держав обговорять досягнення миру в Україні на зустрічі в Саудівській Аравії

Представники близько 40 держав обговорять досягнення миру в Україні на зустрічі в Саудівській Аравії
Місто Джидда у Саудівській Аравії
02.08.2023
Оцініть статтю: 
(120 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Євросоюз чекає на участь представників близько 40 держав у неформальній зустрічі в Саудівській Аравії наприкінці тижня, де обговорюватимуться способи досягнення миру в Україні.

Про це агентству Europa Press стало відомо від джерел у Євросоюзі.

За даними джерел, на зустрічі в Саудівській Аравії країни будуть представлені на рівні радників з питань національної безпеки, як і на попередній зустрічі в Копенгагені в червні. Також буде присутній представник Євросоюзу. Росія навряд чи долучиться до обговорення.

«Ця зустріч є можливістю для нових контактів з нашими глобальними партнерами й з Україною щодо української мирної формули з метою скликання глобального мирного саміту», — підкреслили джерела Europa Press у Брюсселі. 

«Будь-яка ініціатива, спрямована на досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні, має ґрунтуватися на повазі до її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності в межах її міжнародно визнаних кордонів», — додав співрозмовник видання.

Про зустріч у Джидді 5–6 серпня повідомило раніше видання The Wall Street Journal, пізніше інформацію підтвердив голова Офісу президента України.

Українські та західні офіційні особи сподіваються, що ці зусилля можуть завершитися мирним самітом наприкінці року, що на ньому світові лідери підпишуть спільні принципи припинення війни.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.