Григорій Гришко. Щоденник прочанина. Київ-Мекка-Медина. Частина 5

1
День Арафат - день порятунку Аллахом людей від Пекла
17.12.2008
Оцініть статтю: 
(129 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

«Сегодня», 10.12.2008 16:55

Муфтій Саудівської Аравії: "Фінансова криза у всьому світі - це наслідок того, що людина порушила веління Всевишнього і почала давати гроші під відсотки"

Продовження.

Григорій Гришко. Щоденник прочанина. Київ-Мекка-Медина. Частина 1

Григорій Гришко. Щоденник прочанина. Київ-Мекка-Медина. Частина 2

Григорій Гришко. Щоденник прочанина. Київ-Мекка-Медина. Частина 3

Григорій Гришко. Щоденник прочанина. Київ-Мекка-Медина. Частина 4

В нашому таборі в Міні близько десятої години вечора. Ми вирушили в долину Арафат. Виїхали заздалегідь щоб уникнути пробок. Уявіть, близько 3-х мільйонів чоловік повинні були дістатися до полудня до долини біля гори Арафат. У це місце веде багато доріг. Коли ми виїхали, вони всі були вщент забиті, як автомобільні, так і пішохідні. Вночі ми вже були на місці.

Пророк Мухаммад (мир йому) говорив: «Хадж - це Арафат». День Арафат має для мусульманина дуже важливе значення. У цей день Аллах найбільше слухає благанням віруючих. У цей день Аллах найбільше рятує людей від Пекла. Під час свого останнього паломництва, Пророк (мир йому і благословення Всевишнього) проголосив проповідь, яку пізніше назвали Прощальною. Зверніть увагу на мудрість і глибину її змісту.

Після молитви і піднесення подяки Всевишньому, Пророк (мир йому і благословення Всевишнього) сказав: “O люди, слухайте мої слова, оскільки я не знаю, чи буду серед вас тут знову після цього року. Тому, слухайте те, що я говорю Вам дуже уважно і передайте ці слова тим, хто не зміг бути присутнім тут сьогодні.

O люди, так само, як ви шануєте Священними цей місяць, цей день, це місто, так само священні і недоторканні для вас кров ваша, ваше майно і честь. Повертайте доручене вам на зберігання їхнім законним власникам. Не травмуйте нікого, щоб ніхто не міг травмувати вас. Пам’ятайте, що ви дійсно зустрінете вашого Бога, і що Він, воістину, дасть вам розрахунок за ваші діяння. Бог заборонив вам займатися лихварством, тому від усякого зобов'язання відсотка ви надалі будете відмовлятися. Ваш капітал, однак, належить вам... Остерігайтеся Сатани для безпеки вашої релігії... O люди, бійтеся Аллаха у стосунках з жінками. Воістину, ви берете їх у дружини під заступництво Аллаха і вони законні для вас, відповідно до слова Аллаха! Істинно говорю вам: у вас є права стосовно ваших дружин, але вони також мають права стосовно вас. Якщо вони дотримуються ваших прав, тоді і їм належить право на їжу, одяг і доброту. Ставтеся до ваших жінок добре й будьте добрими до них, оскільки вони - ваші супутники і віддані помічники. І це ваше право: не дозволяти їм водити дружбу ні з ким, кого ви не схвалюєте.

O люди, слухайте мене уважно: поклоняйтеся Богові, дотримуйтеся ваших п'яти щоденних молитов, постіться у Рамадан, і давайте ваш закят (очисну милостиню). O люди, ніякий пророк не з'явиться після мене, і ніякої нової віри не буде ниспослано. Тому, слухайте мені, о люди, і вникайте в слова, які я передаю вам. Я залишаю вам дві речі, Коран і мій приклад, Сунну, і якщо ви слідуватимете їм, ви ніколи не зіб'єтеся...”

Дотримуючись прикладу Пророка Мухаммада (мир йому) 14 століть назад, муфтій Саудівської Аравії, імам центральної мечеті Абдульазіз аль-Шейх виголосив проповідь на горі Арафат. У своїй промові він звернувся до правителів держав усього світу з проханням подавати справедливу інформацію в ЗМІ щодо ісламу. І взагалі йти шляхом правди. Згадавши також про те, що в ісламі, і тільки в ісламі захищаються права людини, що відображено в шаріаті. І згадав про те, що фінансова криза, яка охопила весь світі - це наслідок того, що людина порушила веління Всевишнього і почала давати гроші під відсотки.

Коли настав час звертання до Господа, мене знову переповнили почуття. Поруч із тобою всюди стоять люди різних національностей. У кожного своя доля, своє місце в житті, свій статус, але перед Богом усі рівні. На завжди залишаться в пам'яті години благання на горі Арафат, там, де кожний звертається до Всевишнього на своїй мові. З піднятими руками, зверненими до неба, люди не соромляться своїх сліз. Як можна стримувати свої емоції, коли ти відчуваєш свою близькість до Творця, його присутність.

Сонце безупинно схилялося до обрію. День Арафата підходив до кінця. Наступив час наступного етапу паломництва. Попереду нас чекала долина Муздаліфа.

За матеріалами газети «Сегодня»

Стаття на сайті газети «Сегодня» (російською мовою)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.