Ісламська громада Дніпропетровська знайшла свій дім

Відкриття ІКЦ у м Дніпропетровськ. (29 січня 2016)
Відкриття ІКЦ у м Дніпропетровськ. (29 січня 2016)
Відкриття ІКЦ у м Дніпропетровськ. (29 січня 2016)
Телепрес-конференція у Дніпропетровську. (29 січня 2016)
Відкриття ІКЦ у м Дніпропетровськ. (29 січня 2016)

Сьогодні, 29 січня, у Дніпропетровську відбулося урочисте відкриття ще одного − дев’ятого в Україні Ісламського культурного центру. Релігійна громада в цьому місті існує з 1998 року, і лише зараз завершився період поневірянь тимчасовими приміщеннями.

Привітати більш ніж п’ять сотень дніпропетровських мусульман з цією знаменною подією приїхали мер міста Борис Філатов і перший заступник губернатора Олег Кужман.

Після урочистих заходів, у програмі яких була і тематична фотовиставка, відбулася п’ятнична молитва і проповідь, яку прочитав муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов.

Імам-хатиб дніпропетровської мечеті Абдульгані Девлікамов розповів, що Ісламський культурний центр буде складатися з комплексу приміщень: мечеті, бібліотеки, конференц-залів та навчальних класів для охочих поповнити свої знання про Іслам. Він підкреслив, що Україна − багатонаціональна, мультикультурна і толерантна країна, тому ісламський центр або який представляє будь-яку іншу релігію і культуру центр є необхідністю як для Дніпропетровська, так і для всієї країни.

Відкриття ІКЦ в Дніпропетровську привернуло увагу преси. Імам-хатиб Абдульгані Девлікамов і глава релігійної громади «Відродження» Павло Федосов були запрошені на один з місцевих телеканалів, де вони, зокрема, заявили:

− Відкриття Ісламського культурного центру в м. Дніпропетровську є подією історичною, − зазначив Девлікамов і висловив надію, що ця подія допоможе налагодити взаємини в суспільстві, подолати нерозуміння, оскільки немусульмани також можуть відвідувати центр, щоб дізнатися про Іслам, ісламську культуру та мусульман не з чуток, а безпосередньо від самих послідовників віровчення.

Павло Федосов також нагадав про те, що Іслам до моменту здобуття Україною незалежності був представлений невеликою конфесійною групою − в основному, кримськими татарами, яким до того часу вдалося повернутися в Крим, або іноземцями, які приїхали в нашу країну на навчання. Але з часом й етнічні українці, росіяни, і люди інших національностей стали приймати Іслам, чому прикладом є сам глава релігійної ісламської громади міста.
 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.