«Іслам в Україні» неодноразово розповідав про реальні, втілені у благих справах милосердя і любов до людей активістів організації «Волонтерський рух «Мар’ям». І найчастіше йшлося про вихованців інтернатних установ у Боярці, Коростишеві, Новограді-Волинському. Щовихідних мусульманки (а в Волонтерському русі «Мар’ям» кістяк складають члени однойменної жіночої громадської організації) відвідують своїх підопічних і не з порожніми руками: привозять ліки, одяг, гігієнічні засоби, частування… І розповідати нашому кореспондентові про свої поїздки, про допомогу, про пожертвуваний час дівчата не особливо прагнуть, адже вони не бачать в цьому чогось екстраординарного, для них допомога знедоленим дітям стала частиною життя.
І ось 9 квітня активістки Волонтерського руху «Мар’ям» та Ісламського культурного центру м. Києва, лікарі і медсестри VERUM Clinic і багато інших знову відвідали вихованців школи-інтернату міста Коростишів та Будинку дитини у Новограді-Волинському (Житомирська область). Разом з дорослими приїхали також їхні діти, що надзвичайно важливо, адже, по-перше, це розширює можливості підопічних інтернатів щодо спілкування з однолітками з зовнішнього світу, а, по-друге, діти, що приїхали, отримують урок дієвої доброти від своїх батьків, вчаться приймати інших людей, незалежно від їх статусу і стану здоров’я.
Гості привезли не тільки те, про що в попередніх бесідах їх просило керівництво закладів, а й те, що неможливо виміряти грошима — прагнення подарувати дітям радість, чудовий настрій, навчити їх чогось. Для дітвори були влаштовані різноманітні майстер-класи, презентації, ігри. Чи варто говорити, що ласощів до солодкого столу було більше, ніж охочих ними поласувати?
Кухар Азіз навчив дітей готувати манти, Аліна і Мухаммед — випікати і прикрашати кекси, перукар Анна заплела коси дівчаткам і подарувала хлопчикам модні стрижки, Антоніна з друзями показала цікаві наукові дослідження, Вікторія провела творчий майстер-клас, а хлопці-мусульмани грали у футбол з дітьми старшого віку.
До речі, вихованці інтернату в Коростишеві теж порадували гостей: на вході їх зустрічав намальований ними банер з емблемою волонтерського руху.
Спеціалізований Будинок дитини м. Новограда-Волинського також не залишився без уваги волонтерів. Поїздки туди досить складні в емоційному плані — не тільки через співчуття до малюків, що страждають, а й через усвідомлення того, що багатьом з них навіть за наявності всіх грошей світу неможливо повернути здоров’я…
Ось що після відвідування підопічних новоград-волинського Будинку дитини було опубліковано на сторінці Волонтерського руху «Мар’ям» у соцмережі Facebook:
— Я не знаю, що тут написати. Чесно. Це просто треба бачити, про це треба знати, про це не можна забувати. Якщо ми хочемо залишатися людьми, ми просто зобов’язані подбати про таких малюків. Не треба думати, що це повинен робити хтось інший — МОЗ, чиновники, депутати, не треба шукати виправдань — «немає грошей, часу, сил» … Було б бажання і намір! Добрі думки, молитви ніхто не відміняв, а це нічого не коштує. Існує маса варіантів, як можна допомагати (без фін. витрат), досить задуматися про це.
Деяким не можна допомогти у медичному плані — їм треба забезпечити умови найбільш комфортного існування, яке тільки можливо, і максимально полегшити фізичні страждання. Але іншим можна і потрібно допомогти боротися з хворобою. Нам з вами треба докласти всіх зусиль і допомогти їм у боротьбі за повноцінне життя.
Ми продовжуємо свій шлях! Приєднуйтесь! Давайте робити добро разом!