Мусульмани в зоні АТО не залишаються без духовної підтримки імамів-капеланів

Кожен небайдужий може підтримати Військове капеланство мусульман України

Перші поїздки капеланів до зони проведення АТО розпочались з 11 квітня 2014 року і тривають до сьогодні. Незважаючи на введення з 2017-го у військових частинах посад військових капеланів, їх діяльність здійснюється переважно на волонтерських засадах, тобто власним коштом та на свій страх і ризик.

Серед капеланів є й імами, які щороку повинні отримувати дозвіл від керівництва армії на духовне служіння в зоні АТО. Цьогоріч його видано в лютому терміном на три місяці. Крім здійснення спільних молитов з одновірцями, духовної і моральної підтримки, захисники України завжди отримують від імамів-капеланів і гостинці — чай, каву, печиво, цукерки, фініки, курагу й інші сухофрукти; привозять й необхідні засоби гігієни та побутової хімії.

Тому Військове капеланство мусульман України закликає всіх небайдужих не припиняти участь у збиранні коштів. Про це йдеться і в повідомленні муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» Саіда Ісмагілова в соцмережі Facebook:

— Нарешті імами-капелани Військового капеланства мусульман України отримали від Генштабу дозвіл на духовне служіння в зоні АТО. Цього року, як ніколи, дозвіл видали лише у середині лютого, та й то лише на три місяці. Тому потрібно поспішати відвідати наших воїнів-мусульман. До кінця лютого оголошуємо збори коштів та харчів для наших військових у зоні АТО, — пише шейх Саід і нагадує, — Потрібні консерви, чай, кава, печиво, цукерки, засоби гігієни, а також грошова допомога на придбання пального для капеланської автівки.

Номер банківської картки для переказу коштів — Приватбанк 5168 7556 1386 9474; Військове капеланство мусульман України, Путилін Сергій.

Нагадаємо, діяльність Управління військового капеланства мусульман України можна схарактеризувати за п’ятьма напрямами.

Перший напрям — це духовна робота з військовими в усіх підрозділах: як в зоні АТО, так і в тилу, другий — робота в зоні антитерористичної операції, третій напрям — робота з військовими шпиталями, де капеланам допомагають волонтерки громадської організації «Мар’ям». Наступний — вишкіл самих капеланів, які мусять повсякчас підвищувати фаховий рівень, вивчати тактичну військову медицину, певні психологічні моменти, що допоможуть розмовляти з людьми з травматичним синдромом. П’ятий напрям роботи мусульманського капеланства — надання певної гуманітарної, медичної допомоги та опіки родинами загиблих.

До речі, 16 січня 2017 року в кулуарах ІІІ поверху будинку Верховної Ради України «Підрозділом військових капеланів» було відкрито експозицію, присвячену служінню військових капеланів в підрозділах Збройних Сил України, Національної Гвардії України та в добровольчих формуваннях. Ця фотовиставка — про військові будні і свята капеланів, про їх вагомий внесок у здійснення духовної та морально-психологічної підтримки особового складу Збройних Сил України.

Банківська картка для переказу коштів на потреби Військового капеланства мусульман України

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.