«ПЕРСПЕКТИВИ МОГО РЕСТОРАНУ У ЛЬВОВІ ЗАРАЗ КРАЩЕ, НІЖ В КРИМУ» - РУСЛАН, ПЕРЕСЕЛЕНЕЦЬ

27.01.2015
Оцініть статтю: 
(375 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Свій ресторан «Крим» Руслан відкрив ще в червні, з тих пір вже має постійних клієнтів та перспективи зростання. Каже, що львів'яни з теплотою ставляться до кримчан, які вирішили переїхати до Львова і з задоволенням пробують кримськотатарську кухню, хоча в місті сильні власні кулінарні традиції.

У ресторані Руслана працюють як міс цеві, так і переселенці. За вісім місяців власник вже знає, де у Львові можна купити кримськотатарські спеції і правильне, як того вимагають мусульманські закони, м'ясо.

Звідки ви приїхали і чи були у вас якісь навички в ресторанному бізнесі до цього?

Я, будучи в Криму займався вже громадським харчуванням і у мене були точки, які я орендував і годував людей. Тому вибір переїхати до Львова був усвідомленим. Спочатку я поїхав до Києва, але мені здалося, що він холоднуватий, люди стурбовані роботою і відчулася черствість. Приїхавши до Львова, я відчув теплоту і чуйність. Я почав пошук приміщень в центрі міста. Ось так почався мій бізнес у Львові.

Усім відома така традиційна львівська кухня і як львів'яни сприймають більш екзотичну для них кухню?

По-перше, багато львів'ян хоча б раз були в Криму, тому відкрившись тут, я відчув інтерес саме до нашої кухні. Вона чимось схожа на вірменську, узбецьку кухню, але є певні тонкощі в спеціях, у підході до м'яса, тому думаю, що це було приємною новинкою для львів'ян.

Скільки ви вже існуєте і як у вас сформувалися постійні клієнти?

Я відкрився 5 червня 2014, для кафе такого плану як у нас це ще стадія розвитку, тобто не можна безумовно сказати на який рівень ми вийшли і чи все вичерпали зі свого потенціалу в плані клієнтів. Кількість клієнтів збільшується, і ми намагаємося робити акцент на якості кухні, якості обслуговування, для того, щоб розвиватися далі.

На скільки ризиковано було відкривати кафе у Львові на новому місці? Як ви на той момент, коли відкривалися, усвідомлювали ті ризики?

Там вже налагоджені контакти, комфортна атмосфера, і ось відбувається те, що сталося з Кримом, тому потрібно було робити вибір. Для кожного переселенця цей вибір дався не просто, але так, як я вже мав досвід у цій сфері та за допомогою родичів, які допомогли фінансово і за допомогою Бога ми пішли на ризиковий крок, постаралися зробити все так, як личить і думаю, що вийшло.

Чи все, що вам потрібно було для роботи в цій сфері, чи все можна знайти у Львові так, як у Криму?

Що стосується овочів і фруктів - це все так, як у Криму, хіба, що інжир тут не представлений, тільки імпортний, а у нас свій інжир. Що стосується спецій - вони представлені, як у Криму, так і тут. Що стосується м'яса - у нас у мусульман особливий підхід до м'яса. М'ясо має бути зроблено певним чином, це вимога Ісламу, тому тут не вся яловичина, курка і баранина підходить і ми дуже педантично ставимося до продавців. У перший час були проблеми з постачанням м'яса, але зараз все налагоджено.

А ви самі працюєте на кухні?

У мене 2 кухаря, але я сам працюю на ній, бо люблю цю справу. З персоналу я набрав половину з львів'ян, місцевих жителів, і половину з Криму, думаю, що так правильно.

Місцеві розбираються в особливостях кримськотатарської кухні?

Мені дуже пощастило з кухарем, у неї є дуже серйозна база, тому досить було подивитися кілька разів на блюдо і вона вже могла їх робити.

Оскільки ви вже тут відкрили власний бізнес і він набирає обертів, я припускаю, що коли закінчиться історія з Кримом, ви вже не повернетесь назад?

Є певна прихильність до своєї землі, до родичів, які там залишилися. Якщо дивитися на цю ситуацію з точки зору бізнесу, що заважає мені залишити тут свій бізнес, делегувати повноваження з адміністрування комусь із місцевих, або з тих земляків, які залишаться і їхати в Крим продовжувати свою справу.

Є якась різниця в тому, як вівся бізнес в Криму і ведеться бізнес тут? Крим багато років був повністю під місцевою владою Партії регіонів, чи відчуваєте у Львові яку-небудь різницю?

Приблизно однакова ситуація була, що в Криму, що на материковій Україні на той час. Було складніше працювати в Криму в тому плані, що з кримськотатарської кухнею там, на півострові були знайомі багато і там це не в дивину. Тут це було свого роду новинкою і тому тут з точки зору ринку більш сприятливі умови. Що стосується перешкоди влади або служб в моєму бізнесі, то тут немає ніяких перепон. Дуже сприятлива атмосфера.

Ви вже встигли познайомитися з львівською кухнею?

Частково так. Розглядалися питання включати в меню страви української кухні, для того, щоб більше задовольнити потреби клієнтів.

Джерело: Громадське Радіо

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.