Петиції щодо висвітлення ролі і місця ісламського банкінгу чекають підписів

Петиції щодо висвітлення ролі і місця ісламського банкінгу чекають підписів
Петиція «Україна — ХАБ нового Шовкового шляху ХХІ століття»
08.07.2016
Оцініть статтю: 
(594 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Забезпечити належне висвітлення ролі і місця ісламського банкінгу та ісламських фінансів в проекті законів «Про ісламський банк в Україні» та «Про ісламську фінансову діяльність в Україні» — саме таку назву має одна з електронних петицій (№ 22/025917-еп., подана 01.07.2016 р.), розміщених у відповідному розділі на сайті Президента України.

Автор, що ініціював збір підписів, Сергій Нагорний в її тексті зазначає, що основні причини низького (на його думку) рівня співробітництва між Україною та країнами мусульманського світу (Північна Африка, Близький і Середній Схід, Азія) у фінансовій сфері обумовлені насамперед відсутністю ісламського банку і нормативно-правової бази в Україні щодо використання ісламських фінансів:

— Врегулювання зазначених питань надасть реальну гарантію щодо виплати процентів за інвестиційним вкладенням, використання безвідсоткового відсотку та інших ісламських механізмів, як сукук, гарар, рібу, що успішно використовуються у світі.

Другою причиною є невирішеність проблеми налагодження прямих банківських розрахунків, що змушує комерційні структури обох країн розраховуватись через треті країни або використовуючи різноманітні непрозорі схеми:

— Зазначена ситуація створює умови для переведення частини фінансової діяльності комерційних структур обох країн у «тіньовий» сектор, — пише автор петиції і називає ще одну причину — слабку взаємну поінформованість сторін. — У цьому контексті необхідно забезпечити належне висвітлення ролі і місця ісламського банкінгу та ісламських фінансів в проекті законів «Про ісламський банк в Україні» та «Про ісламську фінансову діяльність в Україні» відповідно.

Ініціатор петиції дає посилання на свою авторську онлайн статтю, підготовлену для робочої програми на парламентські слухання «Про шляхи стабілізації банківської системи України» ще 18 лютого 2015 року у Верховній Раді України. Перед цим на сайті Президента ним була розміщена ще одна петиція (№ 22/025913-еп., подана 30.06.2016) під назвою «Україна — ХАБ нового Шовкового шляху ХХІ століття», в якій йдеться про те, що для відновлення втрачених за останні роки інвестиційних можливостей Україна вкрай потребує активізації зовнішньоекономічних зусиль у великому Чорноморському регіоні (ВЧР):

Нагадаємо, для того, аби якусь з електронних петицій було прийнято до уваги, необхідно зібрати не менш як 25 тис. підписів. Станом на ранок 8 липня під останньою з них було усього лише 16. До кінця збору підписів залишилося 85 днів.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.