Слід відрізняти простих мусульман від радикальних ісламістів, − експерти

Імам Мурат переконує, що у мультикультурній столиці Галичини до них ставляться приязно та з повагою.
02.12.2015
Оцініть статтю: 
(693 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Трагічні події вже новітньої історії Франції сколихнули увесь світ. Глава МВС України Арсен Аваков відразу ж доручив посилити режим роботи правоохоронних структур у великих містах нашої країни. Та експерти наголошують: твердження про те, що мусульманство — це войовнича релігія — більше стереотип, ніж реальність, тож навряд чи варто чекати біди від українських послідовників Ісламу.

Про це йдеться у сюжеті інформаційно-аналітичного проекту «Погляд на тиждень» на телеканалі ZIK.

Допоки Франція та увесь світ оговтується від кривавих подій, бойовики ІДІЛ погрожують новими терактами. Європа налякана та переводить правоохоронців у стан підвищеної готовності. Тим часом в Україні МВС і СБУ повідомляють про підготовку терактів і провокацій у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові та інших містах країни.

«З урахуванням серії терористичних атак у Європі, активізації окупаційних сил на сході країни, високих ризиків терористичної загрози мною ухвалено рішення про переведення всіх правоохоронних структур на посилений режим роботи», – повідомив у соцмережі Фейсбук міністр МВС Арсен Аваков.

Такі заяви правоохоронців можна пов’язувати із нещодавнім затриманням у Києві одного з ватажків міжнародної терористичної організації «Фронт ан-Нусра», який перебував у міждержавному розшуку.

«Відповідно до наказу МВС, особовий склад міської та обласної поліції переведений на посилений режим несення служби. Та все ж не треба створювати градацію між мусульманами, юдеями і християнами. Тероризм не має ні національності, ні народності», — наголосив т. в. о. начальника Національної поліції Львівщини Дмитро Загарія.

У свою чергу експерти наголошують, що людям слід відрізняти простих мусульман від радикальних ісламістів, та додають − мусульманська релігія не закликає вбивати «невірних».

«Думаю, що потрібно розрізняти мусульман та ісламістів. Адже немає жодної релігії, окрім хіба що канібалізму, яка б закликала до знищення людей. Джихад означає, що перш за все людина повинна боротися зі своїми внутрішніми гріхами. Ісламісти ж шукають ворогів не в собі, не в своєму гріху, а в інших людях», – зазначає релігієзнавець Людмила Филипович.

Головною ж причиною великої кількості саме мусульман серед терористів експерти вважають фінансову, адже ісламісти – здебільшого вихідці із бідних країн.

«Ми знаємо, що за це дуже добре платять, вступ до терористичних груп – єдиний спосіб підтримати себе і свою родину», – переконана Людмила Филипович.

В Україні ж кількість мусульман неухильно зростає — серед громадян нашої країни нараховується 3 мільйони прихильників Ісламу. У 2008-му році, за підрахунками Держкомнацрелігії, в Україні було 133 мусульманські організації, а вже до початку 2011-го року їх кількість зросла до 199.

Імам Ісламського культурного центру імені Мухаммада Асада у Львові Мурат Сулейманов зазначає, що у місті більшість мирних послідовників Ісламу, – студенти, та переконує, що у мультикультурній столиці Галичини до них ставляться приязно та з повагою.

«Більшість нашого центру – студенти: араби-африканці з Сомалі, Того, Гвінеї, Судану. Також є пакистанці, які живуть у Львові 15-20 років; сирійці, які залишилися тут після навчання; кримські татари. Є також азербайджанці і дагестанці», – перелічує Сулейманов.

Пересічні мусульмани у Львові запевняють: незважаючи на нещодавні події на Близькому Сході та й загалом неспокійну поведінку радикальних мусульман, зміни у ставленні до себе не відчули.

«Місто дуже спокійне, і люди поважають різні культури. Звичайно, були різні чутки, наприклад, про те, що тут буде складно, бо я російськомовний, але я нічого такого не відчув», — каже сирієць Абдурахман.

«У Львові освічені, культурні люди, які розуміють, що це зробили не ми, не прості мусульмани. Адже терорист є терорист – це не залежить від релігії», — додає студент Мухамед.

Мусульмани переконують: в Україні їм і справді раді, а дії своїх одновірців категорично засуджують.

«Тероризм — велика проблема, якою ми заразилися. Щоб вирішити її, треба знищити джерело — сирійський режим та компаньйонів», — каже сирієць Алан Дакурі.

Джерело: ЗІК

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.