«Візьми, скільки треба, і дай, скільки зможеш»: дошка взаємодопомоги та ісламські принципи

Київ, листопад 2015 р. Метро «Політехнічний інститут»
В Києві на тротуарі поблизу Політехнічного інституту з’явилася дошка взаємодопомоги
10.11.2015
Оцініть статтю: 
(394 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В Шевченківському районі Києва на тротуарі поблизу Політехнічного інституту з’явилася дошка взаємодопомоги, на якій кожен може залишити або взяти гроші — про це йдеться на сторінці спільноти «Наш Київ»  в соцмережі Фейсбук.

На дошці два написи: «Візьми, скільки треба» та «Дай, скільки зможеш».

Зрозуміло, що ця публікація викликала хвилю обговорень та різних думок. Цікаво, як коментують добру справу мусульмани Києва — так, користувач Олег в своєму Фейсбуці зазначив:

− Між нами (послідовниками різних віровчень — ред.) набагато більше спільного, ніж ми можемо собі уявити, адже у нас один Творець. Зауважте, наскільки перекликаються прості людські дії з ісламськими принципами: Пророк Мухаммад (мир йому та благословення) говорив: «Кожного дня, в якому сходить сонце, належить давати садаку (милостиню) стільки разів, скільки суглобів є в тілі людини: справедливо розсудити між двома — це буде садака. Якщо ти допоможеш людині сісти на його верхову тварину, повезеш його чи навантажиш на тварину його поклажу — це буде садака; і добре слово — садака; роблячи кожен крок на шляху до молитви — ти даєш садаку; і коли прибираєш зі шляху те, що спричиняє людям шкоду — ти теж даєш садаку» (аль-Бухарі, Муслім), − написав користувач.

Він також нагадав, що Іслам взагалі закликає здійснювати добрі вчинки:

− «…Хто зробив добра на вагу порошинки − побачить його!» (Коран 99:7), − процитував аят з Корану мусульманин.

Нагадаємо, сура 99 Аз-Зальзаля («Землетрус») містить в собі 8 аятів з повідомленням про Судний день — грандіозну подію, коли світовий порядок, що є нині, зміниться новим духовним світом справедливості й правди. А на Суді всі мертві (й ті, що були за життя добрі й ті, що були злими) постануть з могил, і їм буде продемонстровано істинний сенс та значення усього, що вони робили, казали чи навіть думали за свого життя.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.