В Шевченківському районі Києва на тротуарі поблизу Політехнічного інституту з’явилася дошка взаємодопомоги, на якій кожен може залишити або взяти гроші — про це йдеться на сторінці спільноти «Наш Київ» в соцмережі Фейсбук.
На дошці два написи: «Візьми, скільки треба» та «Дай, скільки зможеш».
Зрозуміло, що ця публікація викликала хвилю обговорень та різних думок. Цікаво, як коментують добру справу мусульмани Києва — так, користувач Олег в своєму Фейсбуці зазначив:
− Між нами (послідовниками різних віровчень — ред.) набагато більше спільного, ніж ми можемо собі уявити, адже у нас один Творець. Зауважте, наскільки перекликаються прості людські дії з ісламськими принципами: Пророк Мухаммад (мир йому та благословення) говорив: «Кожного дня, в якому сходить сонце, належить давати садаку (милостиню) стільки разів, скільки суглобів є в тілі людини: справедливо розсудити між двома — це буде садака. Якщо ти допоможеш людині сісти на його верхову тварину, повезеш його чи навантажиш на тварину його поклажу — це буде садака; і добре слово — садака; роблячи кожен крок на шляху до молитви — ти даєш садаку; і коли прибираєш зі шляху те, що спричиняє людям шкоду — ти теж даєш садаку» (аль-Бухарі, Муслім), − написав користувач.
Він також нагадав, що Іслам взагалі закликає здійснювати добрі вчинки:
− «…Хто зробив добра на вагу порошинки − побачить його!» (Коран 99:7), − процитував аят з Корану мусульманин.
Нагадаємо, сура 99 Аз-Зальзаля («Землетрус») містить в собі 8 аятів з повідомленням про Судний день — грандіозну подію, коли світовий порядок, що є нині, зміниться новим духовним світом справедливості й правди. А на Суді всі мертві (й ті, що були за життя добрі й ті, що були злими) постануть з могил, і їм буде продемонстровано істинний сенс та значення усього, що вони робили, казали чи навіть думали за свого життя.