А де ж діточки?

А де ж діточки?
23.12.2011
Оцініть статтю: 
(117 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Зовсім недавно закінчилися роки мого дитинства та юності, які я, як і безліч інших моїх однолітків, проводили в галасливих компаніях з товаришами на різних дитячих майданчиках, галявинах і п'ятачках. Місця нашого скупчення ніколи не були порожніми, з раннього ранку і до пізнього вечора вони були заповнені шумом, гулом і дитячим сміхом.

Але з того часу минуло вже більше 15 років. Нещодавно я звернув увагу на те, що ті жваві і шумні майданчики зникли. Їх вже немає. Вони - порожні і безлюдні.

Я навчався в одній зі шкіл міста Бахчисарая. Коли я прийшов до школи, а це було на початку 90-х, у якiй навчалося близько 650 учнів, і вона працювала в 2 повні зміни. У 2011 році в цій школі вже навчається всього 250 дітей, і вже постає
питання про її закриття.

Усі ми пам'ятаємо, що коли тільки зароджувався телевізійний канал «1+1», а це було в 1995 році, частенько з'являлася в ті часи реклама: «Ти - не один, нас 52 мільйони». Якщо звернутися до офіційної державної статистики, то можна виявити, що на 1 січня 2011 року населення України вже становило 45778000 осіб. Для порівняння, на 1 січня 2010 року населення України становило 45,962 мільйони. Коли дивишся на цифри, вони мало про що нам кажуть. Подивимось на них у порівнянні. За один рік населення України скоротилося на 184 тисячі осіб. А це більше, ніж населення цілого міста Керчі! Уявіть собі, ані війни, ані голодомору, ані посухи та неврожаю, а за рік зникло населення цілого великого міста! Кажучи ж про місяці, то в середньому населення скорочується на 23 тисячі осіб. А це майже населення таких міст, як Армянськ або Бахчисарай! За рік помирає населення великого міста, а за місяць - маленького! А в цілому, за 15 останніх років, населення України скоротилося майже на 6 мільйонів осіб!

У чому причина того, що мирна і ні з ким не воююча Україна втрачає щороку близько 200 тисяч осіб населення? Це питання вимагає глибоко вивчення.

Цю проблему помітив не тільки я. Багато країн світу побачили її та намагаються знайти вирішення. Чому вона не стала проблемою для всього світу?

Та якщо звернути увагу, це проблема загалом тих країн, які сповідують західний спосіб життя - капіталізм. Наприклад, у державах, де переважна більшість мешканців - мусульмани, цієї проблеми не існує. Нижче, я наведу деякі приклади того, «де поділися діти» тієї ж України, і погляд Ісламу на ці проблеми.

Розлучення. Абсолютним лідером за кількістю розлучень в Європі є Україна, пише австрійська газета Die Presse. Видання наголошує, що в Україні на 1000 мешканців припадає 5,3 розлучення. За нею йде Росія з 5,0 розлученнями. Найменше розлучень в Боснії та Герцеговині, Македонії та Чорногорії, а також в Італії (0,90 розлучення на 1000 мешканців).

У минулому році в Україні було зареєстровано 306 тисяч шлюбів, розлучень - 126 тис., а це означає, що 41% шлюбів розпався. Оскільки сім'я - це гніздо, де в нормальному суспільстві народжуються діти, то розлучення все-таки мають вплив на процес народжуваності.

Безпліддя. Ірина Чибісова, головний спеціаліст відділу акушерсько-гінекологічної допомоги Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення Міністерства охорони здоров'я, заявила на прес-конференції в Києві, що показник рівня безпліддя в Україні зріс від 10-12% до 18-20%. Тобто, кожна 5 пара України безплідна! У чому причина? Багато що криється в тому, як майбутні батько і мати - хлопці і дівчата, проводять свою юність. Чим займається сьогодні молодь ні для кого не стає секретом - розпивання спиртних напоїв, прийом різних наркотичних засобів, у гонитві за красою - різні експерименти над своїм тілом у вигляді дієт, одягу, іміджу і багато іншого. Усе це залишає свій «відбиток», і коли ці хлопці і дівчата одружуються і хочуть обзавестися дітьми, то з'ясовується, що за роки своєї розпущеної та розгульної юності, втратили здатність мати дітей.

Аборти. Мінімум раз у житті аборт робили сорок відсотків українок. І це тільки офіційна статистика. На одного новонародженого в Україні припадає мінімум один аборт. Щороку, за статистикою, від небажаної дитини позбуваються 200 000 українок. У чому причина такої великої кількості абортів? Очевидно, що переважно аборти роблять не чоловік і дружина. Більшість абортів роблять пари, які безладно задовольняють свої сексуальні потреби і ведуть дошлюбне статеве життя. Одним словом, можна сказати, що проблема абортів у сучасності - це проблема аморальності, розбещеності суспільства. Вирішивши її, вирішиться і проблема абортів.

Українки все більше народжують після 30. Українки почали переймати моду європейок на народження дітей після 30 років. «У структурі народжуваності частка молодих мам зменшилася, а ось більш зрілих збільшилась. Частота народження дітей після 30 років за останні 7 років у середньому зросла в півтора рази », - розповідає газеті «Сегодня» завідуюча відділом проблем якості демографічного процесу Інституту демографії Ірина Курило. Старший співробітник відділу Світлана Аксьонова розповідає, що на 2001 рік на 1 тис. жінок віком від 35 до 39 років припадало 9 породіль, а віком 30-34 року - 28 породіль. Але вже на 2007 рік ці цифри зросли до 17 і 45 відповідно.

«Це пов'язано з тим, що зараз багато жінок спочатку прагнуть здобути вищу освіту і побудувати кар'єру, а вже потім народжувати дитину», - говорить Курило. Надалі, за словами демографа, тенденція буде тільки зростати, а середній вік матері при народженні з роками збільшуватиметься. «В Україні середній вік для народження - 26 років. У Німеччині - 29,5, у Франції - 29,7, у Фінляндії - 30 років. І українки наздоганятимуть європейок », - говорить Аксьонова. Звідки ця проблема? Вона випливає з того розуміння, що мета нашого життя - це максимальне задоволення своїх бажань і пристрастей. І природньо, що володіючи таким світоглядом, дитина для молодої дівчини і хлопця здається зайвим тягарем, що заважатиме їм «одержувати від життя задоволення» або, як кажуть, «жити на повну». Це проблема світогляду Заходу, що перетворив жінку в кар'єристку, загасивши і приглушивши в ній світлі почуття материнства і берегині сімейного вогнища.

Страх перед матеріальними проблемами. Сьогодні багато хто боїться обзаводитися дітьми через страх, що не зможе їх виростити, що достатку і заробітку недостатньо для цього. І тому потрібно чекати , поки збільшиться достаток, або взагалі не народжувати.

Зараз розглянемо в цілому, як Іслам дивиться на всі перераховані проблеми, і як вирішує їх.

Якщо казати про проблему розлучень, то з цього приводу наш Пророк Мухаммад (хай благословить його Аллаг і вітає) говорив своїм послідовникам так: «З усіх дозволених дій, розлучення найбільш ненависне для Всевишнього Аллага» (Абу Дауд). Так, Іслам дозволив розлучення, тому що в житті бувають різні ситуації, і часом вирішення проблеми шлюбу в розлученні. Але в той же час, рекомендує до останнього намагатися вирішувати сімейні проблеми, і не доводити вирішення проблеми до розлучення, пояснюючи нам те, що розлучення - це найненависніше для Аллага з усього дозволеного Ним.

Розглядаючи погляд Ісламу на аборти, знаходимо, що аборт - це позбавлення життя людини, яка перебуває в утробі матері. І якщо у цього зародка вже з'явилася душа, то Аллаг категорично забороняє в такому разі робити аборти! Ті, хто вчинив це, будуть вважатися вбивцями людини. Це, у свою чергу, є одним з найбільших і тяжких гріхів.

Іслам всіляко заохочує народження дітей і спонукає до цього. Пророк Мухаммад (хай благословить його Аллаг і вітає) казав: «Одружуйтесь на люблячих і часто народжуючих жінках, і я буду пишатися вашою кількістю перед іншими пророками в День воскресіння».

В Ісламі погляд на жінку - це, у першу чергу, погляд на неї, як на майбутню матір. Бути матір'ю в Ісламі не вважається «не престижним», або не сучасним, як це відбувається на Заході. Це дуже велика відповідальність, але, в той же час , це - дуже велика честь. Згадаймо, що казав наш Пророк Мухаммад (хай благословить його Аллаг і вітає) про матерів: «Рай знаходиться у ніг ваших матерів». Таке правильне розуміння цієї думки дає свої результати, і в мусульман демографічної проблеми немає, принаймні, на сьогодні, її не існує в більшості мусульманських країн.

Страх перед матеріальними проблемами сформувався у людей внаслідок того, що вони думають, ніби самі наділяють себе їжею. Хоча насправді це не так. Тим, хто дає всім людям прожиток , є Всевишній Аллаг , і у своєму Писанні - К'урані , Він каже:

«Не вбивайте своїх дітей, побоюючись, що ви збіднієте, адже Ми забезпечуємо їжею їх разом із вами. Воістину, вбивати дітей - тяжкий гріх » (17:31).

Тобто, не вбивайте дітей через страх того, що ви станете бідними, або вони стануть бідними після вашої смерті. Аллаг надасть поживу вам та їм. Так само , у багатьох інших аятах Корану Аллаг наголошує людям, що Той, хто дає їжу їм та їхнім дітям, - є Він сам.

Виходячи з вищезазначеного, ми звернули увагу на деякі причини (що впливають на процес дітонародження), які виникли та існують сьогодні в західному суспільстві, і побачили те, що цієї проблеми немає в Ісламських країнах. Причиною цьому є Іслам, який правильним чином упорядкував цей процес. Хвала Аллагу за це!

Сейтумера Сейтумер

За матеріалами golosislama.ru

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.