Нинішня Російська Федерація − це «оруеллівська океанія з айфоном та айпатом», заявила історик, кандидат політичних наук, заступник голови Спеціальної комісії Курултаю з вивчення геноциду кримськотатарського народу Гульнара Бекірова на
− Сама тема депортації, як ми зрозуміли зі ставлення до пісні Джамали і до фільму «Хайтарма», сприймається російським політикумом амбівалентно. У Російській Федерації на найвищому рівні в 1989 році ухвалена декларація, яка реабілітувала депортованих, зокрема кримських татар. Але істерія триває, − заявила Гульнара Бекірова.
За її словами, зараз світ абсолютно прозорий, доступна
− Ми можемо сказати, що це був геноцид, ми можемо представити різні цифри, різні політичні сторони. Ми можемо представити очевидців подій, вони ще живі, − сказала Гульнара Бекірова.
За словами історика, її народ зазнав страшних не лише демографічних, а й культурних втрат, «була втрачена мова, по суті, якийсь час вона взагалі не розвивалася».
− Тривалий час політика геноциду продовжувалася. У 1956 році велика частина депортованих народів повернулася у місця колишнього проживання. Кримських татар ця милість влади не торкнулася. Це геноцид, продовжений у часі, − підкреслила Гульнара Бекірова.
За словами історика, вона вдячна Верховній Раді України, яка в листопаді 2015 року визнала акт депортації кримських татар геноцидом.