Проти кого веде боротьбу нова влада Криму?

1
Прокурор Криму Наталія Поклонська зачитала голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова попередження про недопущення ведення екстремістської діяльності. Фото: investigator.org.ua
09.05.2014
Оцініть статтю: 
(126 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

Не минуло й два місяці з приходу «російської весни», а вже проводяться судові засідання проти кримських татар, прокуратура висуває погрози про заборону діяльності Меджлісу, лідеру кримських татар Мустафі Джемілєву заборонено в’їзд на територію Криму, голову Меджлісу Рефата Чубарова звинувачують в екстремізмі.

Реакція представників кримської влади на зустріч кримськими татарами в Армянську Мустафи Джемілєва була доволі оперативною. Наступного дня прокурор Криму Наталія Поклонська звинуватила Меджліс під керівництвом Рефата Чубарова в проведенні незаконних публічних акцій екстремістського характеру, «пов’язаних з масовими заворушеннями, перекриттям автотрас, незаконним перетином державного кордону РФ поєднаними з перешкоджанням законній діяльності органів державної влади, а також застосуванням насильства».


У Криму хочуть заборонити роботу Меджлісу


5 травня Наталія Поклонська приїхала в Меджліс, щоб особисто зачитати Рефату Чубарову попередження про недопущення ведення екстремістської діяльності. Також з вуст прокурора Криму прозвучала заява про можливу заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.


Дії прокуратури прокоментував і Мустафа Джемілєв. На його думку, заборона діяльності Меджлісу може привести до масових протестів з боку кримських татар. Також депутат Верховної Ради України зазначив, що національний орган буде робити все необхідне, щоб акції протесту носили суто демократичний характер, але у випадку якщо буде застосовуватися груба сила Меджліс кримськотатарського народу навряд чи зможе утримати своїх співвітчизників. Джемілєв заявив, що напередодні траурного мітингу 18 травня він має намір знову приїхати на кордон з Кримом.


«Кримська Феміда» штрафує кримських татар


У Криму почалося переслідування учасників акції, яка пройшла 3 травня. Кілька десятків кримських татар отримали повістки до суду. Центральний суд Сімферополя вже виніс вирок про стягнення штрафу за перекриття траси трьом кримським татарам.


Житель Сімферополя Ісмет Чака, один з тих, кого викликали до прокуратури, запевняє: «Я не брав участь в акції, апросто стояв в 20 метрах від пішохідного переходу і спостерігав за військовою технікою, літаками і не ходив по пішохідному переходу».


Сейран Ібрагімов, житель Сімферополя, стверджує, що під час акції йшов на футбол: «Ми разом з суддею дивилися всю відеозйомку і було чудово видно, що я не брав участь в акції. Тому я здивувався, коли мені був виніс вирок, що передбачає накладення штрафу в розмірі 10 000 рублів. Для мене це нонсенс».


Адвокат Тейфук Гафаров розповідає, що обвинувачення будується на кадрах відеозйомки правоохоронних органів, яка не може бути підтвердженням, оскільки не можливо розпізнати обличчя людей, що брали участь в акції, і вважає, що провадження у цих справах мають бути закриті. Проте суд вирішив інакше, і декільком кримським татарам, які не брали участь в акціях протесту, виписали штрафи в розмірі 10 000 рублів. Люди не згодні з вироком і вже готують позови на оскарження.


Що наступить після цих рішень нової самопроголошеної влади і діяльність яких ще організацій кримських татар не сподобається «владі Криму»?


Ельзара Юнусова

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.