Україна вважає расизм і ксенофобію загальноєвропейською проблемою

Україна вважає расизм і ксенофобію загальноєвропейською проблемою
Україна вважає расизм і ксенофобію загальноєвропейською проблемою
24.06.2008
Оцініть статтю: 
(196 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Україна не приховує існуючої проблеми рівня соціальної толерантності в країні. Про це сказав на брифінгу в Києві перший заступник голови Держкомітету України у справах національностей і релігій Сергій Бугай. Однак, за його словами, "це не є винятково українським явищем, а, на жаль, (є) загальноєвропейською тенденцією, подолання якої вимагає зусиль не лише з боку урядів, а й з боку суспільства".

Скільки в Україні на даний час нелегальних іммігрантів, ніхто точно не знає. Директор Департаменту у справах біженців і притулку Держкомнацу Микола Єрух назвав цифру приблизно 150 тисяч чоловік (виходячи зі статистики виявлених торік нелегалів - 32 000 - цю цифру звичайно множать на п'ять). Але підкреслив, що з них 65-67% - вихідці з країн СНД, які "легально перетнули кордон, лише потім змінивши свій статус". Що до "класичних біженців", то це, в основному, вихідці із КНР, Пакистану, Бангладеш, Індії, країн Північної і східної Африки та Південно-Східної Азії.

"Ми досліджували питання, як почуваються мігранти в нас у країні. Моніторинг виявив досить високий рівень неприйняття мігрантів, зокрема, у державних службовців, у тому числі й у співробітників правоохоронних органів", - відзначив Єрух.

Начальник Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ, помічник міністра внутрішніх справ Олег Мартиненко поскаржився, що в Україні для ефективної боротьби з расизмом і ксенофобією відсутнє розроблене законодавство, "є тільки одна стаття КК". Він також відзначив відсутність соціальної реклами та "ідеологічних кампаній", покликаних затвердити в суспільстві принципи міжнаціональної і міжрасової терпимості.

Сергій Бугай сказав, що для координації зусиль різних відомств створена Міжвідомча робоча група з питань протидії ксенофобії, міжетнічній і расовій нетерпимості, яка, зокрема, "буде ініціювати у Верховній Раді розробку відповідних законопроектів" і проводити широку роз'яснювальну роботу.

Як відзначив заступник міністра закордонних справ України Олександр Горін, одним із завдань групи є також розробка відповідної Національної програми, що, до речі, необхідно відповідно до міжнародних зобов'язань країни.

Горін закликав "позитивно реагувати" на доповідь "Amnesty International", у якій зафіксовано зростання кількості проявів расизму в Україні. "Така критика допомагає нам виявити больові точки ", - сказав дипломат.

За матеріалами Новий Регіон

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.