Юсуф Куркчі: «Головне завдання сьогодні — надати соціальну допомогу кримським політв’язням та їхнім родинам»

Юсуф Куркчі: «Головне завдання сьогодні — надати соціальну допомогу кримським політв’язням та їхнім родинам»
Юсуф Куркчі: «Головне завдання сьогодні — надати соціальну допомогу кримським політв’язням та їхнім родинам»
16.06.2017
Оцініть статтю: 
(612 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України провело перше засідання експертної групи з доопрацювання проекту Закону України «Про визнання політичними в’язнями осіб, позбавлених свободи з політичних мотивів за рішенням органів влади Російської Федерації, та умови і порядок надання їм державної соціальної допомоги та пільг».

Як повідомляє МТОТ, на цьому етапі виникла низка питань щодо механізму соціальної допомоги та критеріїв, за якими надаватиметься статус «політичного в’язня». В законі також важливо прописати, що на території анексованого півострова особа могла бути позбавлена волі не лише органами РФ, але й іншими незаконними угрупуваннями, наприклад, так званою Народною самообороною Криму. Йдеться про те, аби дія закону охоплювала весь період анексії півострова, починаючи з 20 лютого 2014 року.

— Нам необхідно якнайшвидше доопрацювати цей законопроект. Тоді ми зможемо зареєструвати його на поточній сесії Верховної Ради. Головне завдання сьогодні — надати соціальну допомогу політв’язням та їхнім родинам, — зазначив перший заступник міністра Юсуф Куркчі під час засідання експертної групи.

Нині можна говорити про дві можливі категорії соціальних виплат: матеріальна допомога сім’ям тих, хто наразі ув’язнений, та грошова компенсація сім’ям тих, хто вже на волі, але був ув’язнений певний період.

Нагадуємо, Міністерство продовжує приймати пропозиції та зауваження до проекту Закону від представників експертного середовища та громадськості до 21 червня на електронну адресу: crimea@mtot.gov.ua.

Як повідомляв Іслам в Україні, 16 березня Європарламент ухвалив резолюцію «Українські політичні в’язні в Росії і ситуація в Криму», в якій закликав РФ звільнити 31 українського політв’язня. У документі також містяться вказівки на порушення Російською Федерацією положень багатьох міжнародних законів і засуджується незаконна анексія Криму. Нині на тимчасово окупованій території півострова близько 70 дітей залишились без своїх батьків, заарештованих режимом російського агресора з політичних мотивів.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.