Агресія Росії проти України не є вибірковістю, це закономірний етап політики імперського реваншу, - Володимир Горбулін

Володимир Горбулін: агресія Росії проти України не є вибірковістю, це закономірний етап політики імперського реваншу
19.02.2016
Оцініть статтю: 
(426 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Вчора, 18 лютого, в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація дослідження «Крим. Війна: передумови російської агресії» директора Національного інституту стратегічних досліджень Володимира Горбуліна.

− 20 лютого 2014 року Збройні сили та агентура Російської Федерації перейшли до активної форми знищення української держави, почалася українсько-російська війна на кримському театрі бойових дій. Два роки війни − це дуже багато, особливо для країни, яка не збиралася воювати та уявити не могла озброєного протистояння з сусіднім, так званим братнім народом. Все це змушує нас переоцінити й переглянути багато речей. Своєю публікацією ми хотіли зафіксувати точку відліку, з якої має початися принципово інший підхід до питань національної безпеки і зовнішньої політики нашої держави, − заявив учений.

За його словами, нинішня агресія Росії проти України не є вибірковістю, це закономірний етап політики імперського реваншу, яка здійснюється сусідньою державою упродовж чверті століття. Володимир Горбулін привернув увагу до трьох основних тез:

Роль Путіна не слід перебільшувати. За ним стоїть корпорація чекістів-імперців, що зацікавлені у російському капіталі, який паразитує на природних багатствах країни та десятках мільйонів глядачів російського телебачення.

Протистояння з Росією − це не минуле чи сьогодення, це наше майбутнє, до якого треба готуватися. Імперія ніколи не залишить Україну у спокої.

Основна зброя російської агресії − це обман та лицемірство, на яких побудовані російська пропаганда, дипломатія і навіть тактика воєнних дій.

− Ліки тут одні — правда. ЇЇ ми і пропонуємо у вигляді цієї невеличкої брошури. Представлений матеріал − це не лише про Росію, це головним чином про нас. Ми не змінимо найближчим часом РФ, її мешканців і політичне керівництво. Ми повинні змінювати себе, вірити в себе та думати, як проторувати шлях у майбутнє, − підсумував Володимир Горбулін.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.