Чому ХАМАС не ДНР?

1
Про-російські бойовики на місці катастрофи літака малайзійських авіаліній Боїнг-777. Фото: time.com
22.07.2014
Оцініть статтю: 
(196 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

Практично одночасно з початком бомбардувань Ізраїлем Гази в українському медіа-просторі почали зрівнювати Україну та Ізраїль, ХАМАС і ДНР. Наскільки коректно проводити подібні паралелі, і що не враховують ті, хто так вважає?

У середині червня на Західному березі річки Йордан пропали три ізраїльських підлітка. Влада Ізраїлю назвала це викраденням і звично звинуватила в усьому ХАМАС. Пізніше, за офіційною інформацією, всі троє були знайдені мертвими. Палестинський рух свою причетність до інциденту спростував. Але це вже не мало значення. Ізраїль почав чергові широкомасштабні бомбардування Сектора Газа.

Детальний розбір палестино-ізраїльського конфлікту - питання не однієї статті. І це не є метою даного матеріалу. Хоча знання історії та специфіки протистояння, безумовно, полегшить розуміння реального стану справ у Палестині. Але нам цікаво інше.

Практично одночасно з початком бомбардувань Ізраїлем Гази в українському медіа-просторі з'явилися аналогії: Україна = Ізраїль, ХАМАС = ДНР. Журналісти і блогери почали активно порівнювати ХАМАС, ДНР і ЛНР, їх засоби і методи боротьби. Висновок багатьох з цих авторів однозначний: палестинський рух опору нічим не відрізняється від донецько-луганських «ополченців», а Україна і Ізраїль абсолютно праві в прагненні очистити свою землю від терористів. При цьому, чи то через незнання, чи то зі злого наміру, місцеві аналітики беруть до уваги кілька принципових моментів.

По-перше, палестинські араби жили на цих землях задовго до появи єврейської держави, а виникнення ХАМАСу стало відповіддю на ізраїльську окупацію. Ізраїль поступово витісняв арабів з земель, гарантованих їм Планом ООН по розділу Палестини від 1947 року, створюючи окремі ізольовані анклави. Так з’явивcя в тому числі і сектор Газа. Схоже на виникнення ДНР і ЛНР? Навряд чи.

По-друге, в Палестині йде протистояння між двома різними народами, і, фактично, двома державами, а не всередині одного. Палестина, складовою частиною якої є і сектор Газа, визнана державою-спостерігачем в ООН. А хто визнав ДНР? Південна Осетія?! Серйозний міжнародний прорив...

По-третє, ХАМАС прийшов до влади в Палестині шляхом перемоги на парламентських виборах, а не через захоплення підконтрольних ізраїльтянам міст і ввезення важкої військової техніки за кордону. Палестинський рух користується реальною підтримкою більшості палестинців, а не прикривається ними, як стверджують деякі аналітики. Цікаво скільки жителів Сходу України зараз реально раді існуванню так званих ДНР і ЛНР?

По-четверте, рух опору в Палестині, на відміну від ДНР, не займається вбивством мирних жителів і руйнуванням інфраструктури на контрольованих ним територіях. Головною метою ХАМАСу завжди були представники силових структур, армії Ізраїлю, збройні поселенці, але зовсім не мирні жителі або діти.

У цьому відношенні ситуація в Україні значно відрізняється від Ізраїлю, оскільки українська авіація не завдає ракетно-бомбових ударів по житловим масивам Донецька і Луганська, виправдовуючи це тим, що там ховаються бойовики ДНР. У той же час, за різними даними, в результаті останніх бомбардувань Сектора Газа, загинуло більше 200 мирних палестинців, зруйновані десятки будинків і об'єктів інфраструктури.

По-п'яте, не варто надавати надто великого значення тому факту, що ХАМАС вважається терористичною організацією в ряді західних країн і США. Питання внесення тих чи інших організацій до списків терористичних іноді виглядає досить абсурдним. Наприклад, ті ж Сполучені Штати так і не внесли чеченські угруповання, які воювали проти Росії, в список терористичних організацій, хоча ті брали на себе відповідальність за дії, які володіють всіма ознаками терактів. Так що підхід до цього питання в сучасному світі дуже двоїстий. Ось ДНР і ЛНР західні країни до числа терористичних організацій так до цих пір і не зарахували. Чи означає це, що в України немає права боротися з ними силовими методами?

По-шосте, більшість бійців палестинського опору - місцеві жителі, рухомі ідеєю визволення своєї землі від окупантів, а не найманці, що сидять на зарплаті у місцевих олігархів або зарубіжних спецслужб. Щось не пригадую, щоб в якій-небудь арабській країні, яка нібито підтримує ХАМАС, зараз проводились урочисті проводи добровольців на війну з Ізраїлем.

Ось чому ХАМАС не ДНР, а боротьба між Ізраїлем і Палестиною відрізняється від антитерористичної операції в Україні. Намагатися провести аналогію між першим і другим - означає спробу порівняти різні за характером і змістом явища.

І, до речі, по-сьоме, ХАМАС ніколи не збивав пасажирські літаки.

Ділявер Саідахметов
islam.com.ua

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.