Мій улюблений міф про Крим чітко перегукується з найпопулярнішою установкою про те, що в Криму живуть винятково проросійськи налаштовані громадяни. Про це заявив відомий журналіст і телеведучий Павло Казарін на презентації інформаційної дорожньої карти для журналіста «Антологія сучасної кримської міфології: російські та українські міфи про Крим, кримчан, кримських татар та анексію», яка пройшла в Укрінформі 11 лютого. Відзначимо, що Павло Казарін є одним з членів редакційної колегії цього видання.
− Щоразу, коли ми чутимемо про те, що в Криму тотальна одностайність, що там живуть виянтково проросійськи налаштовані громадяни, щоразу ми виправлятимемо, що кримське населення неоднорідне. Так, там є прорадянські настрої, але не проросійські. Але при цьому в Криму величезна кількість людей, для яких ключові орієнтири в житті − стабільність і відсутність війни. Давайте в цьому сенсі не будемо таврувати Крим ганьбою. Якщо ми приїдемо в іншу область України, там теж обов’язково знайдуться люди, які не збираються занурюватися в якісь політичні речі, а зацікавлені в просторі побуту, − сказав Павло Казарін.
Співавтор антології розповів, що часто ставить собі запитання, що було б, якщо б «зелені чоловічки» спочатку увійшли на Донбас, а потім до Криму? Відкривали б українські силовики вогонь у відповідь на другий етап вторгнення?
− У мене немає відповіді на це запитання, тому що історія не знає умовного способу, але, як мінімум, в цій історії ми завжди здатні ставити виноски і робити примітки. Ось цей буклет і є історією про виноски та примітки, − зазначив Павло Казарін.
За його словами, якщо «ми будемо ходити мінними полями наших помилок, то ніколи їх не перетнемо».