Християнський священик засудив репресії проти мусульман в Криму

Архієпископ Климент

Архієпископ Української православної церкви Київського патріархату в Криму владика Климент засудив нову хвилю репресій та утисків мусульман на окупованому півострові.

— Як глава Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату не припускаю будь-які дії, що ображають людську гідність і зневажають права людини. Неприпустимо для влади вторгнення збройних осіб у масках в оселі мирних людей із застосуванням сили, розбиттям вікон і дверей, при чому його мешканцям, особливо малолітнім дітям, наносяться непоправні душевні травми, — заявив владика Климент у телефонній розмові з очільником Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим, про що той написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Також Чубаров повідомив, що архієпископ Климент попросив передати кримським татарам слова, що виражають його ставлення до фактів порушення прав людини в Криму:

— Під час телефонної розмови архієпископ Української православної церкви Київського патріархату владика Климент звернувся до мене з такими словами: «Прошу Вас, голову Меджлісу кримськотатарського народу, прийняти і довести до відома всіх мусульман Криму мої найщиріші переживання у зв’язку з кричущими порушеннями прав людини, що здійснюються в Криму протягом останніх днів стосовно кримських татар і громадян інших національностей, які також сповідують Іслам». Я подякував владиці Клименту, чия щирість і відкритість добре відомі в Криму, за проявлені ним співчуття та участь стосовно тих, хто цього сьогодні особливо потребує.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов у своєму Facebook прокоментував звернення владики Климента до кримськотатарського народу, яку він озвучив у телефонній розмові з Рефатом Чубаровим:

— Жоден мусульманський релігійний лідер Росії або окупованого Криму відкрито не сказав таких слів підтримки одновірцям, своїй громаді, своїй пастві, якою вони нібито опікуються. Сором який! Християнський православний архієпископ більш щедрий, чесний і безстрашний, ніж всі муфтії разом узяті. Пророк Мухаммад (мир йому) сказав вірянам: «Нехай той з вас, хто побачить злодіяння — зупинить це своєю рукою, а якщо не може, то нехай зупинить словом, а якщо навіть цього не може, то нехай зупинить це в серці своєму, але це найслабша ознака віри». Сподіваюся, вони хоч в серці своєму противилися і засуджували.

Про утиски та переслідування вірян різних конфесій в окупованому Криму йдеться й у заяві, що її оприлюднив прес-центр Київської Патріархії. У документі наголошується, що УПЦ КП вважає неприйнятним, що рішення про Україну та українські церковні та суспільні справи ухвалюють без представників нашої країни, що оцінки «конфлікту в Україні» (п. 26) повністю ігнорують його головну причину — російську збройну, політичну, економічну та інформаційну агресію, порушення Росією міжнародних угод і норм міжнародного права, окупацію Російською Федерацією Криму і частини Донбасу.

Нагадаємо, владика Климент не з чуток знає про прояви релігійної нетерпимості окупаційної влади та її посіпак у Криму: в 2014 році в селі Мраморне Сімферопольського району через навмисний підпал було знищено його будинок. Перед тим в селі Перевальне під Сімферополем група озброєних казаків (так звані «представники кримської самооборони») напала на храм Покрови Святої Богородиці УПЦ КП та відібрала його у громади. За фактом злочину в поліції відмовились починати слідчі дії. Тоді владика Климент висловив - переконання, що до гонінь причетна Кримська УПЦ МП.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.