Країнам Європи треба запозичити досвід України у підході до мусульманського питання

Facebook Arsen Zhumadilov. Голова Біляївської райдержадміністрації Одеської області Арсен Жумаділов
Facebook Arsen Zhumadilov. Міжнародна конференція ОБСЄ «Цілісний підхід до проблеми нетерпимості та дискримінації стосовно мусульман в регіонах відповідальності ОБСЄ»
Facebook Arsen Zhumadilov. Міжнародна конференція ОБСЄ «Цілісний підхід до проблеми нетерпимості та дискримінації стосовно мусульман в регіонах відповідальності ОБСЄ»

Україна — держава з максимально ліберальним врегулюванням релігійного життя мусульман, заявив на Міжнародній конференції ОБСЄ «Цілісний підхід до проблеми нетерпимості та дискримінації стосовно мусульман в регіонах відповідальності ОБСЄ» голова Біляївської райдержадміністрації Одеської області Арсен Жумаділов.

− Я з України <…> Виріс в українському Криму. Проживав у «російському» Криму після окупації. Мені є з чим порівнювати. У нас (в Україні — ред.) немає списків заборонених організацій та літератури. Росія чітко визначає організаційні та ідеологічні межі релігійного життя мусульман. В Україні представники «нетрадиційних» течій можуть вступати у відкриті, публічні дискусії про свої погляди. Мусульманська громада саморегулюється в теологічних питаннях. В окупованому РФ Криму у людей, в яких інші погляди на життя, є два шляхи: мовчати або покинути півострів, − наголошується у тезах виступу на конференції, викладені у соцмережі Facebook.

Жумаділов також прокоментував спроби окупаційної влади заборонити Меджліс кримськотатарського народу через його нібито екстремістську діяльність:

− Це може значити, що вже в найближчі дні кожен кримський татарин може бути названий екстремістом. Кожен мусульманин в Криму вже відчуває себе вразливим, беззахисним. Поки ми тут (на міжнародній конференції ОБСЄ — ред.), в ці дні в десятках будинків кримських мусульман проводяться обшуки з боку правоохоронних органів РФ. Людей заарештовують за звинуваченням в причетності до терористичних організацій.

Також у своїй публікації голова Біляївської РДА Одеської області Арсен Жумаділов оприлюднив заклики, з якими він звернувся до учасників Міжнародної конференції:

− Я звертаюсь до високого зібрання з двома закликами: суворо засудити практику переслідування мусульман в Криму з боку окупаційного російського режиму; і (можливо дещо неочікувано) країнам ОБСЄ (в регіонах відповідальності ОБСЄ — ред.) запозичити досвід України в її підході до мусульманського питання.

Як раніше повідомляв Арсен Жумаділов, участь в конференції ОБСЄ з питань нетолерантності і дискримінації мусульман у регіоні ОБСЄ він брав на запрошення МЗС і за рекомендацією Рефата Чубарова.

Як повідомлялось в ЗМІ, екс-завідувач відділу забезпечення роботи Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу, кримчанин Арсен Жумаділов влітку 2015 року очолив один з найбільших районів Одещини. До окупації півострова був співкоординатором Кримського інституту стратегічних досліджень. Певний час працював помічником народного депутата Мустафи Джемілєва.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.