Крим повинен перетворитися на кримськотатарську Швейцарію — автономію, де враховуватимуться права корінного народу. Про це заявила головний редактор видання «Українська правда», співзасновник громадської ініціативи «КримSOS» Севгіль Мусаєва-Боровик під час дискусії на Міжнародному молодіжному форумі «Майбутнє Криму», який відбувся у столиці України минулого тижня.
Журналіст нагадала, коли кримські татари створювали свій національний рух у Радянському Союзі, мало хто «сподівався на успіх цього». Однак спільними зусиллями корінному народу в тих складних умовах вдалося не тільки вижити, але і повернутися на півострів. За її словами, тодішня ситуація для кримських татар була набагато гіршою за нинішню, оскільки зараз на їхньому боці «весь цивілізований світ».
Розмірковуючи про майбутнє Криму, відома журналістка згадала тези видатного кримськотатарського політика і громадського діяча, першого голови уряду Кримської Народної Республіки Номана Челебіджіхана.
— Номан Челебіджіхан бачив Крим кримськотатарською Швейцарією. Я думаю, що це повинна бути автономія з апгрейдом, але-де б враховувалися права корінного народу. І Челебіджіхан писав, що кримським татарам в цьому відведено не роль керівника і глави, а роль ініціатора і призвідника процесу. Я думаю, наша історична місія полягає в тому, щоб дійсно зробити життя комфортним на цьому маленькому клаптику нашої землі. Кримські татари так люблять Крим, тому що це єдине місце, де вони можуть жити, бо інше місце для них не є батьківщиною, — заявила Севгіль Мусаєва-Боровик.
За її словами, кримськотатарський народ відчуває «ностальгію за втраченим часом», бо, повернувшись на півострів, люди були цілком зайняті виживанням, зведенням будинків.
— Побутові питання нас з’їли. Тоді дуже важливо було створювати свої інститути, розповідати про себе, будувати в Криму те, що ми хочемо, — успішний півострів. Крим повинен виглядати, як швейцарська Рів’єра. Я впевнена, що це обов’язково буде. Це, напевно, завдання нашого покоління, — зазначила Севгіль Мусаєва-Боровик.