Ми категорично не згодні з висновками Ради Європи щодо прав людини в Криму, − Рефат Чубаров

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров критично оцінив звіт Ради Європи про права людини в Криму
21.04.2016
Оцініть статтю: 
(527 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров критично оцінив звіт Ради Європи про права людини в Криму і вважає його суперечливим. Про це повідомляє DW

− У звіті йдеться про те, що в тимчасово окупованому Криму утисків та переслідувань зазнають окремі незгодні з російським режимом активісти, а не кримські татари як етнічна група. Ми з цим висновком категорично не згодні, − заявив Чубаров під час круглого столу «Тимчасово окуповані території: юридичні та дипломатичні механізми», який відбувся у середу, 20 квітня, у Страсбурзі в рамках сесії ПАРЄ.

Кримськотатарський політик наголосив, що в Криму «до представників жодної релігійної конфесії, окрім татар, які сповідують Іслам, в будинки не вриваються правоохоронці», а заборона російською владою діяльності Меджлісу є «найкращим доказом того, що з боку окупаційної влади проти кримськотатарського народу ведеться політика на знищення».

За словами Чубарова, Україна зацікавлена у міжнародних місіях до Криму, але цими місіями мають опікуватися спеціалізовані інституції.

− Рада Європи має інститут Комісара з прав людини, відповідні комітети, котрі займаються правами людини − моніторинги від їх імені будуть об’єктивнІшими і відповідатимуть реальному стану речей у Криму, − наголосив Чубаров.

Наразі українська сторона надала звіт місії Ради Європи усім провідним правозахисним організаціям, котрі займаються питаннями прав людини в окупованому Криму для того, щоб вони могли порівняти його зі своїми власними звітами з цього приводу.

Нагадаємо, що за ініціативи та сприяння генсека РЄ Турбйорна Ягланда наприкінці січня до Криму була направлена місія з прав людини у скаді трьох членів секретаріату РЄ під керівництвом швейцарського дипломата Жерара Штудмана, яка перебувала на півострові протягом тижня. Звіт місії був оприлюднений минулого тижня.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.