Ми закликаємо світових лідерів об’єднатися проти викликів Росії, − Чубаров

Рефат Чубаров. 11.04.2016р. Вільнюс, ВККТ

На конференції «Масові порушення прав людини в окупованому Криму», що відбулася у приміщенні Сейму Литовської Республіки у Вільнюсі, виступив Рефат Чубаров, глава Меджлісу кримськотатарського народу, президент Всесвітнього конгресу кримських татар. У своїй промові він зазначив:

− Очевидно, що Путін як агресор не бере до уваги реакцію міжнародної спільноти. Уже звучать переконання, що більшість лідерів забули про нашу проблему. Але на цьому Конгресі ми звернемося до них, тому що кримські татари не мають можливості скористатись міжнародними інструментами, щоб захистити цінності та принципи, які були порушені Російською Федерацією.

Як зазначає на своїй офіційній сторінці в соцмережі Facebook Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, при цьому Рефат Чубаров наголосив на необхідності репрезентації політики інтересів кримських татар у Вашингтоні та Брюсселі.

− Ми повинні об’єднати зусилля інших країн, оскільки без світової громадськості не зможемо досягти наших цілей. Дехто може мені заперечити, але нам доведеться зіткнутися з однією з найпотужніших військових сил у світі, − також додав глава Меджлісу.

Президент Всесвітнього конгресу кримських татар акцентував увагу на тому, що у форматі з залученням РФ першочергово повинно підійматись питання територіальної цілісності України:

− Наш президент говорив про винесення проблеми кримських татар у формат «Женева плюс». Ми знаємо, що за формату із залученням Росії повинно підійматись лише одне питання − це питання суверенітету і територіальної цілісності України. Якщо його не озвучити, до інших питань переходити не можна.

Нагадаємо, Всесвітній конгрес кримських татар − структура, яка об’єднує кримських татар, що проживають як на історичній батьківщині, в Криму, так і в діаспорі в різних країнах світу (Туреччина, Румунія, Польща, США, Канада, Литва, країни Західної Європи та Середньої Азії).

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.