Використовуючи методи Сталіна, Путін повернувся до політики часів Катерини II. Про це в прямому ефірі програми «Шустер LIVE» заявив народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
− У XXI столітті російська політика щодо Криму та кримських татар повернулася до політики XVIІІ століття, коли в 1783 році Крим було анексовано вперше. Тодішня російська стратегія часів Катерини II щодо Криму втягувалася в три слова: Крим без кримських татар, − заявив Рефат Чубаров.
За словами нардепа, таке ставлення до корінного народу Криму переважало і в наступних століттях. Голова Меджлісу навів цифри втрат від голоду в 1921–23 роках в Криму, внаслідок якого померло 70 тис. кримських татар.
− І лише на початку Другої світової війни кримські татари на півострові набрали кількість до 200–220 тис. Сталін ухвалив рішення, тоді йому вже здавалося, що кримськотатарська проблема нарешті вирішена остаточно. Вони виселили весь народ зі своєї землі, − нагадав Рефат Чубаров.
Політик вважає, що в XIX столітті кримські татари також піддалися репресіям з боку Росії − після поразки в Східній, або так званій Кримській, війні. Тоді союзники Великобританія, Франція, Сардинія та Османська імперія перемогли Російську імперію, а російська влада звинуватила кримських татар в допомозі ворогам. В результаті утисків, за архівними даними, 171 тис. кримських татар виїхали за межі Російської імперії.
− Росія весь час витісняла кримських татар. Путін, окупувавши Крим, не хоче там бачити нелояльне до нього населення і насамперед кримськотатарський народ. Всі, кримські татари, етнічні українці чи росіяни, які не приймають сьогоднішню Росію, мають бути витиснені. Найбільш організована сила — це кримські татари. Не зумівши їх перетягнути на свій бік, вони ухвалили остаточне рішення − Крим без кримських татар, − зазначив голова Меджлісу кримськотатарського народу.