Росія діями в Сирії обнулює негативні для себе наслідки агресії в Україні, − політолог

Росія діями в Сирії обнулює негативні для себе наслідки агресії в Україні, − політолог
Ігор Семиволос (© Главред)
Росія діями в Сирії обнулює негативні для себе наслідки агресії в Україні, − політолог
Ігор Семиволос (© Главред)
Росія діями в Сирії обнулює негативні для себе наслідки агресії в Україні, − політолог
Росія діями в Сирії обнулює негативні для себе наслідки агресії в Україні, − політолог
09.11.2015
Оцініть статтю: 
(438 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос у чаті з читачами, влаштованому сайтом «Главред», поділився своїми думками щодо того, чи допомогло б усунення Асада від влади повернути мир в Сирії, навіщо Росії військова кампанія на Близькому Сході, а також чи залишить РФ у спокої Україну. Крім того, політолог розповів, на що Росія намагається перетворити окупований Крим, чи посиляться репресії проти кримських татар на півострові, які наслідки має блокада півострова тощо.

На запитання щодо причин воєнної кампанії Росії у Сирії політолог відповів:

− На моє переконання, Росія не почала б військову інтервенцію в Сирію, якби не мала досвіду півторарічної війни в Україні. В такий спосіб РФ намагається обнулити негативні для себе наслідки агресії проти України, перейшовши на інший рівень взаємодії із Заходом. Це — зовнішня причина. А внутрішня — сама динаміка російського режиму не дозволяє Путіну зупинитися (це наче їзда на одноколісному велосипеді): припинення війни однозначно негативно вдарить по рейтингах, приверне увагу населення до погіршення економічної ситуації в Росії, поставить під сумнів соціальний договір — добробут та безпека в обмін на права.
Ігор Семиволос висловився й щодо можливого сценарію розвитку подій:

− За досвідом інших подібних конфліктів, можу сказати, що вони тривають дуже довго, іншими словами, дна немає. Через певний час, можливо, відбудеться його «вигорання», коли сторони вже не матимуть сил на продовження і готові будуть сісти за стіл переговорів. Але на сьогодні це малоймовірний сценарій. Хоча я не виключаю, що переговори, які зараз відбуваються, можуть принести позитивні результати. Отже, найближчим часом війна «всіх проти всіх» у Сирії триватиме й надалі, і участь Росії в цій війні аж ніяк не сприяє встановленню там миру.

Крім того, директор Центру близькосхідних досліджень вважає, що Росія й сама миру на Близькому Сході не прагне, про що свідчить її небажання «здати» Асада:

− Очевидно, Росія розраховувала здійснити «бліц-криг», обмежившись лише повітряними ударами. А що буде далі — це питання залежить від того, яку стратегію обере РФ. Якщо вона буде готова здати Асада, це стане сценарієм виходу з конфлікту, якщо ж ні, значить, вона налаштована продовжувати конфлікт із подальшим втягуванням у нього, що матиме абсолютно непередбачувані наслідки.

Під час спілкування Ігор Семиволос висловив думку, що санкції, запроваджені країнами Заходу стосовно Росії, мають значення:

− Без сумніву, санкції реально впливають на поведінку Росії. Вони мають кумулятивний характер. Власне, Росія і влізла в Сирію, аби вийти з режиму санкцій.

Також політолог звернув увагу на те, що РФ перетворює окупований нею Крим на військову базу, причому Росія робить все, щоб максимально замінити населення півострова вихідцями з Росії, через що утиски кримських татар будуть тривати й надалі:

− Думаю, що ця тенденція (утиски та «вичавлювання» кримських татар з півострова — ред.) збережеться, оскільки вона відповідає російським уявленням про соціальний порядок. Зрозуміло, що удари будуть точкові: або витіснення, або підкорення незадоволених у Криму. Власне, це те, чим завжди займалася російська влада в Криму. Паралельно з цим будуть створювати колаборантів із числа кримських татар.

Висловився Ігор Семиволос й щодо результативності зініційованої активістами блокади Криму:

− В Криму значно зменшився асортимент товарів, виросли ціни. Отже, наслідки цієї блокади відчутні. Про це свідчить й остання хвиля репресій у Криму проти кримських татар. Для переконаних прихильників України в Криму цей крок був логічним і довгоочікуваним. А щодо інших категорій населення, то вони відчувають всі наслідки блокади, і їхнє ставлення до окупаційної влади погіршується. Це не означає, що пересічний мешканець Криму через це буде більш прихильний до України, але на цьому етапі важливіше, щоб був зруйнований міф про всесильність Росії щодо Криму.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.