Тарик Сархан: «Мир — це найголовніший елемент культури України»

Тарік Сархан: «Таке підґрунтя для миру і стабільності, як в Україні, я не зустрічав ніде»
21.03.2018
Оцініть статтю: 
(818 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

«Не повинен існувати такий дух, коли сильний диктує правила, з таким духом ми повинні боротися. І якщо є законний спосіб поширювати добрі стосунки між державами на рівні ООН, ми повинні його застосовувати», — сказав у своєму виступі на Конференції «За мир!» Посол миру HWPL, представник Київського Ісламського культурного центру Тарик Сархан.

Він підкреслив, що кожен з присутніх на конференції, як і кожна людина, що вірує, повинен докласти всіх зусиль для досягнення миру, а також для того, щоб проголошена два роки тому «Декларація миру і припинення воєн» була підписана і виконувалася всіма державами.

— Соромно нічого не робити для цього! У тому становищі, в якому ми знаходимося сьогодні, ми повинні робити все, що в наших силах для того, щоб такі закони дійсно були ухвалені на міжнародному рівні. Ще раз — це далеко не говорить про те, що хтось повинен відмовитися від того, що належить йому за правом, що ми повинні комусь здаватися або відмовитися захищати себе. Ні, це означає, що ми повинні бути сильними: сильними словом закону, сильними миром і довірою між людьми, між державами на рівні міжнародного закону, — сказав Тарик Сархан.

Говорячи про роль церков і релігійних організацій, про роль духовних лідерів, Посол миру зазначив, що у нашій країні церкви і громади вірян займаються не тільки духовною діяльністю, а й проводять потужну соціальну, волонтерську, благодійницьку роботу.

— Слава Богу, за цей короткий період моєї діяльності в HWPL я встиг познайомитися з представниками найрізноманітніших релігій, у кожного з яких є, крім духовних організацій, і громадські, що проводять дуже сильну волонтерську, благодійну діяльність. І за цей період ми встигли зробити дуже багато спільних проектів на благо українського суспільства, які сприяли вирішенню багатьох проблем. Працювати в цьому напрямі стає релігійним обов’язком, священним обов’язком кожного громадянина перед своїм суспільством, — розповів Тарик.

Він переконаний, що велика відповідальність у справі подолання упереджень і стереотипів стосовно іновірців лежить на релігійних лідерах:

— У нас, як у релігійних діячів, є обов’язок перед суспільством — сказати, що міф про релігійні війни (про їх невідворотність, обов’язковість і неминучість — Ред.), який так довго поширювався, не має основи і права на існування. Релігії мають одного Бога, у цього Бога є імена, й одне з Його імен — «Мир», і ніхто не буде з цим сперечатися. Ісус приходив і казав людям: «Мир вам!», Мухаммад вчив нас звертатися один до одного словами «Мир вам!», мир проповідував і Мойсей… І будь-яка духовна людина не могла побудувати свою релігійну теорію на хаосі. Саме релігію миру ми повинні проповідувати, з щирістю говорити про це нашим дітям, нашим прихожанам.

Тарик Сархан також підкреслив, що «таким високим рівнем діалогу між представниками різних релігій, який є сьогодні в Україні, ми повинні пишатися»:

— Я народжений в Арабських Еміратах, корінний палестинець, громадянин Йорданії, з 1995 року живу в Україні. Я можу про себе сказати, що я — син світу, я — людина світу. Але я ніде не зустрічав такого підґрунтя для миру і стабільності, для любові, як це є в Україні. Як іноземець, який перебуває в Україні, я зобов’язаний прихилити голову перед вами за цей дух. І мій обов’язок — робити все, що від мене залежить, щоб його зберегти… Колись я повернуся додому, і мене запитають про Україну. І я скажу, що мир — це найголовніший елемент її культури — і спасибі вам велике за це!

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.