Те, що сьогодні відбувається в Криму, це страшно, — Гульнара Бекірова

То, что сегодня происходит в Крыму, это страшно, — Гульнара Бекирова
Гульнара Бекирова: то, что сегодня происходит в Крыму, это страшно
29.06.2016
Оцініть статтю: 
(317 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

В окупованому Криму скасовано юридичний принцип презумпції невинності. Про це заявила кримськотатарський історик Гульнара Бекірова 21 червня в Інституті філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, де відбулася презентація колективної монографії «Мусульманська громада України: інституціоналізація та розвиток».

Вчена привітала авторів монографії з «дуже великою роботою» і зазначила, що вже було кілька серйозних досліджень періоду українського Криму, проте «надзвичайно цінне» те, що в цій праці «все це зібрано в одній книзі». За її словами, «потрібно рухатися в напрямку поглиблення і деталізації».

У монографії є розділ «Політичне життя мусульман України», де йдеться, зокрема, і про конкурентні взаємини до анексії Криму між Курултаєм, Меджлісом кримськотатарського народу та організацією «Хізб ут-Тахрір». За словами Гульнари Бекірової, конкуренція, яку вона називає «боротьбою за думки людей, за електорат», була більше властива взаєминам між духовним управлінням мусульман Криму і «Хізб ут-Тахрір». Історик зазначила, що прихильники цієї організації в Криму стали об’єктом жорстоких репресій з боку окупаційного режиму.

— У будь-якому випадку, безвідносно до релігійної частини, то, що відбувається сьогодні в Криму, це страшно. По суті, перший ешелон «Хізб ут-Тахрір» виїхав з Криму на другий день. Ці люди сьогодні живуть у Львові і Вінниці. А «пресують» зараз тих, хто, можливо, і не мав причетності до цієї організації. Презумпція невинності як юридичний принцип взагалі скасована в цій країні. Кривосуддя замість правосуддя. Вже 14 осіб стали жертвами таких масованих репресій, очевидно, що терміни будуть дуже великі — 10–15 років і аж до довічного. Нізащо. Ніхто з цих людей не був помічений у терористичній діяльності, — сказала Гульнара Бекірова.

За її словами, «дуже страшно, і коли політичні репресії порівнюють з якимись релігійними дискусіями». Вчена підкреслила, що «такого, звичайно, бути не повинно», і висловила надію, що в Україні цього ніколи не буде стосовнобудь-якої релігійної мусульманської організації «до тих пір, поки реальний терорист не проявить себе».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.