Як святкували Ід аль-Адха в Ісламських культурних центрах України (ФОТОРЕПОРТАЖ)

07.07.2023
Оцініть матеріал: 
(129 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У різних містах України минулого тижня відбулася святкова молитва з нагоди свята Ід аль-Адха (Курбан-байрам). Як святкували цей день в Ісламських культурних центрах — у спеціальному фоторепортажі «Іслам в Україні».

У Києві ісламський культурний центр відвідали понад 1,5 тисячі вірян. Приміщення мечеті й навіть подвір’я були заповненні мусульманами. Після святкової молитви, яку відправив муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Мурат Сулейманов, розпочалася культурно-розважальна програма. На дітей чекали батутна зона, повітряні кульки, солодощі й подарунки.

У Львові на Курбан-байрам в Ісламському культурному центрі ім. Мухаммада Асада зібралися понад чотири сотні прихожан. Чоловіки приготували запашний арабський плов. Жінок ж згуртувало чаювання з солодощами з приємною атмосферою свята.

Святковий день в ІКЦ Одеси був насичений веселощами та розважальною програмою для дітей. Для жінок організували вікторину — найкмітливіші отримали подарунки за правильні відповіді.

У Дніпрі святкову молитву відправив імам місцевої мечеті Алі Оверко. Прихожани задовго перед початком молитви, за традицією проголошували, такбір і салават — славлення Всевишнього Аллага та пророка Мухаммада (мир йому і благословення).

У Харкові, де на святкову молитву зібралося чимало вірян, до Ісламського центру завітали й представники міської влади. Від імені мера міста Ігоря Терехова мусульман привітав Начальник відділу по роботі з громадськими обʼєднаннями Нікіта Стєрін.

У Вінниці після святкової молитви розважальна програма не закінчувалась аж до аср молитви. Прихожани спілкувалися, робили спільні фото, а деякі чоловіки навіть танцювали традиційні їх регіону танці. 

У Запоріжжі у день Ід Аль-Адха для найменших мусульман із нагоди свята жертвоприношення вже традиційно чекали подарунки та солодощі.

У Сумах мусульманське свято жертвоприношення пройшло в невеличкому джамааті мусульман. Для вірян були підготовленні пригощення. Імам центру Рустам Хуснутдінов привітав вірян зі святом, нагадавши про його глибокий сенс і значення.

Святкову молитву та проповідь в ІКЦ Чернівців провів Тімур Берідзе. Імам мечеті звернувся до присутніх мусульман зі словами вітань і побажаннями добра. Жінки своєю чергою підготували для найменших гостинці з нагоди свята.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.