Рух #LIBERATECRIMEA прагне змусити Росію повернути Україні окуповані території

Рух #LIBERATECRIMEA прагне змусити Росію повернути Україні окуповані території
©️Крым.Реалии
Рух #LIBERATECRIMEA прагне змусити Росію повернути Україні окуповані території
©️Крым.Реалии
Рух #LIBERATECRIMEA прагне змусити Росію повернути Україні окуповані території
Рух #LIBERATECRIMEA прагне змусити Росію повернути Україні окуповані території

До проблеми деокупації Криму все активніше приєднується міжнародна громадськість. Зокрема, правозахисники та активісти різних країн об’єдналися в громадський рух #LIBERATECRIMEA, з ініціативи якого проходить акція «Об’єднані прапором».

Про її особливості в інтерв’ю Крим. Реалії розповів координатор акції Микола Круцик.

— Акція «Об’єднані прапором» почалася в 2017 році. У Посольстві України в Ірландії пройшло зібрання українських громад — там було запропоновано розпочати акцію, яка змогла б об’єднати українців усього світу. Так виникла ідея розпочати акцію «Об’єднані прапором». У 2017 році пробна версія акції охопила кілька країн Європи. А вже на початку цього року до акції приєдналися понад 20 країн світу. У зв’язку з великою кількістю охочих країн приєднатися до акції група координаторів вирішила провести два прапори: один подорожував Європою, другий — континентами. У День державного прапора України вони зустрілися в Києві. Акція набула широкого розголосу, а найголовніше — справді об’єднала велику кількість українських та кримськотатарських громад світу.

Нова акція вже з кримськотатарським прапором проходить в рамках руху #LIBERATECRIMEA?

— Так, звісно. Після проведення акції «Об’єднані прапором», яка об’єднала українські та кримськотатарські громади, від члена Меджлісу кримськотатарського народу Ескендера Барієва нам стало відомо, що починає свою роботу міжнародний громадський рух з деокупації Криму — #LIBERATECRIMEA. Проект «Об’єднані прапором» з радістю приєднався до спільної роботи. Ми запропонували почати нову акцію в рамках руху #LIBERATECRIMEA і відправити в подорож кримськотатарський прапор світом, де проживають кримські татари та українці.

Яка вона — команда руху #LIBERATECRIMEA?

— Це потужна команда патріотів, зважених і розумних людей, а найголовніше — це в основному молодь, яка любить Україну. Учасники руху готові зробити все для того, щоб повернути Крим де-факто до складу України, а кримські татари, яких змусили виїхати з анексованого півострова, могли повернутися на свою рідну землю.

Які завдання ставить перед собою рух #LIBERATECRIMEA та акція «Об’єднані прапором» зокрема?

— Передусім, донести світовій спільноті, що Крим є і буде в складі України. Що його корінне населення — кримські татари — є повноправними жителями півострова і громадянами України. Що загроза з боку Росії як країни агресора існує досі. Що тільки спільно зі світовим співтовариством можна змусити РФ повернути Україні всі окуповані території і відповісти за всі скоєні злочини перед людством.

Як зараз проходить акція «Об’єднані прапором»?

— Акція «Об’єднані прапором» — #LIBERATECRIMEA розпочала роботу ще в жовтні. Кримськотатарський прапор нині подорожує великими містами Австралії, а також приєднує до акції громади інших країн світу, які живуть в цій державі. Уже в листопаді прапор зустрінуть в США, Канаді, Аргентині. 18 січня українська громада в Ірландії отримає прапор для проведення акції, після чого він відвідає ще близько 20 країн Європи та Азії. Завершальною країною, де побуває прапор, буде Ізраїль. Його українські громади зустрінуть там 31 травня та проведуть низку акцій, після чого прапор буде привезений в Україну, саме до святкування Дня кримськотатарського прапора в Києві. Від кожної країни-учасниці також приїдуть представники українських і кримськотатарських громад.

Які плани у вашої команди?

— Складно планувати довгострокові цілі в період війни з агресором — Росією. Перше, над чим працює команда, — це діяльність щодо якнайшвидшого звільнення українських і кримськотатарських політв’язнів в російських в’язницях, деокупації Криму і звільнення від окупантів територій на Сході України, захисту права людини в цілому і на окупованих територіях зокрема.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.