Монографія «Ісламська держава: генезис і нові тренди» − перша спроба проаналізувати феномен ІДІЛ

Кандидат філософських наук Олег Ярош
29.01.2016
Оцініть статтю: 
(296 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

26 січня в Укрінформі відбулася презентація книги «Ісламська держава: генезис і нові тренди», організаторами якої виступили ГО «Арабський дім» та ВГО «Український центр ісламознавства». Одним зі співавторів монографії є завідувач сектором східної філософії відділу релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, кандидат філософських наук Олег Ярош, який також взяв участь у заході.

− Монографія − це перша спроба комплексно проаналізувати феномен ІДІЛ. Справа в тому, що зараз до цієї теми звернена велика увага, але вона обмежується поверхневою експертизою, представленою в ефірах різних каналів. Дійсно, є великий інтерес, але не вистачає аналізу. У той же час є сходознавчі співтовариства, хороші експерти, але всі діють розрізнено. Велике спасибі колегам з ВГО «Український центр ісламознавства», що об’єднали людей, яким ця тема цікава. Зібрався досить сильний авторський колектив, який чітко, стисло, разом з тим досить глибоко висвітлив різні проблеми генезису, розвитку ІДІЛ і способи подолання кризи, яка викликала до життя це явище, − сказав Олег Ярош.

У його статті, представленій й монографії, йдеться про феномен так званих форінфайтерс (foreign fighters), тобто іноземців, які воюють на боці ІЛІЛ та інших радикальних угруповань.

− Що змушує європейців, американців, австралійців кидати свої будинки, об’єднуватися з іншими однодумцями і виїжджати до ІДІЛ цілими сім’ями? Основний мотив, якщо ми говоримо про послідовників Ісламу, − атомізація. Криза соціальних зв’язків у західному світі багатьох людей змушує шукати колектив, звертатися до традиційних релігійних форм, а Іслам є дуже привабливим, бо дає цілісну картину світу, − заявив Олег Ярош.

За словами вченого, на жаль, багато за знаннями звертаються в інтернет, який забитий екстремістськими сайтами, тому перший контакт з Ісламом відбувається в радикальних групах. В результаті, «не маючи достатніх знань про Іслам, люди починають думати про джихад», втягуються та їдуть воювати на боці ІДІЛ.

1 Коментар

Зображення користувача Наталія Малиновська.

Де можна придбати книгу чи ознайомитися з нею?

Додати новий коментар

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.