Цікаву і змістовну статтю молодого українського історика Андрія Живачівського про маловідому у нас, в Україні, але надзвичайно впливову в Османській імперії українку розмістило на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук Генеральне консульство України у Стамбулі.
— 7 липня 2015 року минуло 332 роки від смерті Гатідже Турхан Султан, яка за походженням була українкою і правління котрої завершило епоху жіночих султанатів (Kadinlar saltanati), започатковану іншою українкою, добре всім знаною
Народилась Надія в 1627 році, скоріш за все на сучасних теренах Східної України. У віці 12 років була захоплена татарами у полон і подарована Валіде Кьосем Султан — дружині султана Ахмеда І і матері султанів Мурада ІV та Ібрагіма. 2 січня 1642 року вона народила від Ібрагіма сина Мегмеда, котрий після яничарського бунту і вбивства батька став султаном у 1648 році. Проте відразу скористатися владою
Саме на її правління припадає початок визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького і скоріш за все Турхан Султан могла спілкуватись із послами гетьмана.
Не без допомоги
Цим Турхан Султан перевершує свою попередницю Гюррем Султан. Проте і це ще не все. За її правління було побудовано дві фортеці для контролю над протокою на вході в Дарданели за зразком фортець на Боспорі, а також величний релігійний комплекс — мечеть Йєні Джамі над берегами Босфору. Саме там і було поховано Гатідже Турхан Султан після її смерті в 1683 році. Згодом в мавзолеї біля матері знайшов спочинок і син Мегмед IV, а також султани Мустафа ІІ, Агмед ІІІ, Магмуд І та Осман ІІІ. В Бешікташі також є фонтан, побудований Турхан Султан.