У Миколаївській області створено GIS-Атлас Єдисану

У Миколаївській області створено GIS-Атлас Єдисану
Презентація електронного атласу Єдисану
23.08.2024
Оцініть статтю: 
(30 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Центр культурної спадщини «Єдисан», починаючи з 1 серпня цього року, провадить серію презентацій електронного атласу історичної провінції Османської імперії в Надчорномор’ї — Єдисану.

«Єдисанський елемент стає важливим компонентом загальноукраїнської державної мозаїки поруч із галицьким, волинським, буковинським, наддніпрянським чи полтавським», — заявляють організатори. 

Центр культурної спадщини «Єдисан» методично й системно впроваджує державний наратив безперервности та спадкоємности цивілізації на півдні України. Тут нема місця міфам про «Нову Грецію», «Новоросію» та будь-які інші претензії на територію нашої країни. 

Учасники презентацій — громадська організація «ЕКО Березань», Миколаївська районна державна адміністрація та Український інститут національної пам'яті — зазначили, що самобутні цивілізації залишили в цьому регіоні свій неповторний слід. 

Від часів скіфів, готських королівств раннього середньовіччя (Черняхівська культура) й до періоду мусульманських держав, Османської імперії та Кримського ханства, на цій землі жили і творили десятки різних народів, і їхню культурну спадщину треба зберігати, зокрема за допомогою нових технічних рішень. Приклад таких рішень — GIS-Атлас Єдисану.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.