«Нінджабі» - бойові мистецтва в хіджабі

«Нінджабі» - бойові мистецтва в хіджабі
29.06.2007
Оцініть статтю: 
(264 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Кожний рух у подібній ситуації не може бути випадковим. Прямий удар, боковий удар - всі прийоми, спрямовані на протистояння і самозахист повинні супроводжуватися конкретними жорсткими рухами. Як освоїти ці прийоми? Цьому вирішила навчати дівчат і жінок-мусульманок лондонський інструктор Ді Террет.

Ініціатива виникла в одному з районів Лондона. Назва цього курсу навчання самозахисту - «Нінджабі». Тривалість курсів шість тижнів. Вони проходять у районі Манор парку, самому центрі великої мусульманської громади лондонського Іст Енду.

Дівчина на ім’я Лейла розповідає, чому вона пішла на курси: «Про те, що жінка повинна вміти постояти за себе, не треба зайвий раз говорити. Ми щодня довідуємося про факти домагання, образ, насильства по відношенню до жінок незалежно від віросповідання. Але я не могла ніде одержати кваліфіковані пояснення прийомів самооборони, а тим більше пройти тренування».

«У традиційному розумінні, - продовжує вона, - жінка на подібних заняттях повинна бути в облягаючому спортивному костюмі, часто - з оголеними руками, ногами, шиєю. На заняттях же Ді навпаки - ми повинні навчитися діяти в традиційному мусульманському одязі».

Лондон - не саме безпечне місто в країні і світі. Коли жінки опиняються у важкій ситуації, один на один зі зловмисниками, то їм не до сентиментів. Вони не повинні постійно боятися за своє психічне і фізичне здоров'я, вважає сама засновниця курсів Ді Террет.

Другого тренера молодих мусульманок звуть Халіла. Як фахівець, вона отримує задоволення, бачачи, як члени її групи старанно освоюють прийоми самозахисту. Рухи, яким вона їх старанно навчає, через невеликий проміжок часу стають автоматичними.

Сайма, що пройшла вже частину курсу, розповідає, що вона відчуває, коли їй варто ударити хлопця в пах. «Якщо ти повинна щось зробити, щоб уникнути більшої шкоди, ти повинна це зробити», - говорить вона.

Мусульмани громади Іст Энда та сусідніх лондонських районів поставилися до нового курсу з розумінням і схвалили його. Заняття ведуть тільки жінки-інструктори. Дівчата і жінки не знімають на тренуваннях хіджаб і плаття, а деякі тренуються навіть в нікабах (вуаль, що закриває обличчя).

Дівчата стають більш впевненими в собі. І це допомагає перебороти стереотип про мусульманок, як осіб субтильних, які не вміють постояти за себе.

Цікава доля Ді Террет. Вона почала займатися спортом у шість років, коли жила в рідній Південній Африці. Її успіхи були настільки значні, що дівчина представляла свою країну на міжнародних змаганнях.

Останні шість із половиною років вона працює тренером з кікбоксингу та прийомів самозахисту. Ді є експертом з боксу, дзюдо і прийомів захисту при нападах з холодною зброєю.

У проекті «Нінджабі» передбачено чотири рівні занять: для тих, хто прийшов уперше; тих, хто освоює курс; тих, хто вдосконалюється, і тих, хто звертається до нього повторно.

«Заняття дійсно корисні і навіть цікаві, - говорить одна з молодих дівчат. - Це навіть не набір вправ. Ми освоюємо прийоми, виходячи з того, що бачимо в житті».

За матеріалами Іслам.ру

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.