Обрано сім нових чудес світу

Обрано сім нових чудес світу
Обрано сім нових чудес світу
10.07.2007
Оцініть статтю: 
(86 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

7 липня на лісабонському стадіоні «Естадіо Да Луш» (Стадіон Світла) відбувся фінал конкурсу «Сім нових чудес світу».

Проект "оновлення" переліку чудес світу був реалізований швейцарським приватним фондом, очолюваним кінематографістом і музейним куратором Бернардом Вебером (Bernard Weber).

Світовий конкурс з визначення семи найбільших витворів людських рук стартував в 2005 році. Серед 200 претендентів на звання нових чудес було 200 пам'ятників архітектури з усього світу.

В результаті телефонного та інтернет-голосування, що тривало півтора роки, за різними версіями від 50 до 90 млн. жителів планети змогли визначити свої переваги. Обирати їм довелося з 21 об'єкта, ретельно відібраного організаторами конкурсу.

Переможцями стали Велика китайська стіна, статуя Христа в Ріо-де-Жанейро (Бразилія), висічене у скелі місто Петра (Йорданія), місто індіанців Мачу-Пікчу (Перу), піраміда майя в місті Чічен-Іца (Мексика), римський Колізей (Італія) і мавзолей Тадж-Махал (Індія).

Єдиний об'єкт зі списку візантійського Філона, збережений до наших днів - піраміди в Єгипті - одержав статус почесного чуда всіх часів і народів.

Як пише газета «24», на відміну від колишньої версії списку чудес, локалізованих на невеликій площі в Східному Середземномор'ї, нова сімка розкидана по величезній території - від Індії до Південної Америки.

ЮНЕСКО розкритикувало "Нові чудеса світу"

Представник ЮНЕСКО Хрістіан Манхарт (Christian Manhart) заявив у неділю, що вибори "нових семи чудес світу, дали "неправильний сигнал тим країнам, чиї пам'ятники не ввійшли до списку", передає агентство France Presse.

Прес-секретар організації Сью Уільямс (Sue Williams), зі свого боку, відзначила що проект обрання "нових чудес світу" був побудований на принципах, відмінних від принципів ЮНЕСКО. "Ми дивимося [на питання культурної спадщини. - Прим Лєнти.ру] набагато ширше", - підкреслила вона.

За словами Манхарта, ЮНЕСКО не вважає, що перелік чудес сучасного світу може вичерпуватися сімома пунктами.

Будучи експертом ЮНЕСКО з культурної спадщини Афганістану, Манхарт також піддав критиці ідею Вебера направити частину грошей, виручених від реалізації проекту, на відновлення статуй Будди в афганській провінції Баміан. Раніше Вебер заявляв, що саме після знищення талібами цих статуй у нього виникла ідея оновити перелік чудес світу. Манхарт відкинув саму думку про можливість відновлення статуй: він пояснив, що в нішах, де були встановлені статуї, збереглися їхні залишки, і для того, щоб що-небудь побудувати в цих нішах, залишки доведеться знищити, що неприпустимо.

Нагадаємо, ЮНЕСКО ще до завершення обрання "нових чудес світу" відмовило проекту в підтримці, мотивуючи це тим, що міжнародної уваги та підтримки гідні всі 800 з лишком пам'ятників, включених в Список світової культурної спадщини (саме він був взятий за основу при складанні переліку "нових чудес"), а не лише семеро з них.

Інвентаризація чудес світу триває

Ідейний натхненник і фінансовий спонсор конкурсу Бернар Вебер дав старт новому проекту, фінал якого повинен пройти 8 серпня 2008 року. На всенародне голосуванння винесене питання про сім нерукотворних чудес природи.

А конкурс «Сім чудес України» вже в самому розпалі: 21 номінант визначений, про переможців довідаємося в серпні.

За матеріалами Лєнта.ру, novosti.dn.ua

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.