Днями у столиці України в культурно-мистецькому центрі «ПАСІКА» Національного університету «Києво-Могилянська академія» проходив мистецький фестиваль «#Арт_Примирення #Art_Reconciliation». Його ініціатором виступила громадська організація «Союз ЗОВУ („Золотий Вік України“)», а підтримав Український інститут стратегій глобального розвитку і адаптації (УІСГРА).
Крім того, що на фестивалі було представлено кращі творчі доробки осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, під час заходу відбулось кілька мінілекторіїв з відомими правозахисниками, громадськими діячами, політиками. Тематика − психологія злочинності та шляхи її попередження, види та умови відбування покарання, релігійна опіка засуджених, богословські засади та практичні напрацювання з духовно-пастирської роботи з ув’язненими, зокрема і з довічниками, їхніми родичами та жертвами злочинів, ресоціалізація засуджених тощо.
У панельній дискусії «Міжнародний досвід роботи із засудженими та жертвами злочинів» брали участь і представники Духовного управління мусульман України «Умма». Так, з доповіддю про особливості роботи з мусульманами у місцях позбавлення волі виступив Хаджимурад Путилін. А представник УІСГРА Руслан Халіков говорив про модель соціальної роботи у пенітенціарній системі європейських країн.
Довідково:
Громадська організація «Союз „Золотий Вік України“, заснована у 2009 році, є добровільним об’єднанням фахівців різних напрямів (психології, соціології, юриспруденції, медицини), що працюють для зміцнення соціального і психологічного здоров’я населення, підвищення рівня психологічної і соціальної адаптації вразливих верств та осіб, які потрапили у скрутне становище, надання адресної консультативної допомоги, популяризації психологічного знання, спрямованого на саморозвиток та самовдосконалення особистості та популярізації здорового способу життя.