Минулого року кількість захворювань, викликаних спекою, у паломників, що здійснюють хадж, різко зросла. У найближчі десять років ситуація може тільки погіршитися, повідомляє Російський Дім в ОАЕ з посиланням на саудівську газету Saudi Gazette.
− Дослідження, проведене Королівським інститутом хаджу та умри, показало, що у найближчі десять років червень, липень, серпень і вересень, на які припадає паломництво, будуть найспекотнішими за всю історію метеоспостережень. У минулому сезоні різко зросли випадки інсультів, серцевих нападів та інших викликаних спекою хвороб. У найближчі роки їх кількість тільки збільшуватиметься, − йдеться у статті.
Згідно з дослідженням, під час торішнього хаджу було відзначено 1014 випадків теплового виснаження, 1737 теплових травм, а також 723 сонячні удари. У зв’язку з цим вчені рекомендують паломникам ретельно дотримуватися заходів захисту від прямого впливу сонячних променів, зокрема рекомендується використовувати парасольку, носити легкий одяг і брати з собою багато води.
Після трагедії в долині Міна 24 вересня 2015 року, коли в результаті тисняви загинуло 2200 осіб, Саудівська Аравія вирішила підвищити рівень безпеки пілігримів. Також королівство забезпечить паломників електронними картами, які зведуть до мінімуму можливість заблукати.
Хадж є одним з п’яти стовпів, на яких ґрунтується Іслам. Паломництво до святих місць в Мецці має здійснити кожен мусульманин хоча б один раз в житті. Хадж ділиться на великий і малий. Малий хадж (умра), на відміну від великого, мусульманин може здійснити у