Спільними зусиллями влади та громадськості вдалося значно розширити можливості здобуття вищої освіти дітьми та молоддю з анексованого Криму та непідконтрольних українській владі територій Донецької та Луганської областей.
Про це пише Урядовий портал.
— Найголовнішим у вступній кампанії цього року є те, що вдалося переламати тенденцію щодо зменшення набору студентів з окупованого Криму та непідконтрольних територій Донбасу, — наголосив директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.
Під час цьогорічної вступної кампанії на території України працювали 12 освітніх центрів
Загалом цього року кількість вступників з Криму та Донбасу є значно більшою, оскільки велика частка дітей з цих територій вступала в українські виші за результатами ЗНО.
За словами Олега Шарова, реалізація конституційного права дітей з окупованих та непідконтрольних українській владі територій на здобуття освіти була не можлива без потужної інформаційної підтримки з боку ГО «Фонд „Відкрита політика“». Його працівники допомагали у роботі гарячої телефонної лінії для жителів Донбасу і Криму щодо вступної кампанії, яка працювала в Міністерстві освіти і науки. Станом на кінець серпня, на цю лінію надійшло 3 тис. звернень.
— Створення додаткових можливостей для здобуття освіти для дітей з анексованого Криму та непідконтрольних українській владі територій Донбасу — це є шлях не тільки до соціалізації та реінтеграції, а й побудови мостів миру, — підкреслила директор Фонду «Відкрита політика» Ірина Жданова.
Нагадаємо, що 20 вересня завершилася вступна кампанія для дітей з Криму і Донбасу. Цього року процедура вступу до вищих навчальних закладів для них була спрощена. Діти з цих територій за кілька днів могли скласти державну підсумкову атестацію та отримати документ державного зразка про середню освіту в освітніх центрах