Брюссель — «Йти в ногу» — так повинна здійснюватися політика й України, і ЄС щодо невизнання анексії Криму та продовження тиску на Росію. Тим часом у деяких європейських столицях висловлюються щодо пом’якшення санкцій, а з Кримом, не дивлячись на ембарго, крадькома ведеться торгівля. Тому для синхронізації спільних дій у Брюссель прибули заступник голови українського Мін’юсту Сергій Пєтухов і перший заступник голови Мінінформполітики Еміне Джеппар.
Як пише Крим. Реалії, чергові консультації
Київ запропонував Брюсселю ініціативу: створити централізований інформаційний розділ, де була б зібрана вся інформація для громадян та офіційних представників ЄС щодо кримських подорожей, торгівлі тощо. Україна зі свого боку готова надавати всю інформацію про порушення режиму санкцій — постачання товарів всупереч санкціям, заходи кораблів у порти Криму, візити на півострів з боку представників країн ЄС.
Йшлося і про численні факти порушення прав людини на окупованому півострові. Ситуацію з правами кримськотатарського населення проілюстрували цифрами: за 2 роки анексії 17 осіб безслідно зникли, 12 вбиті і 30 стали політичними в’язнями, 10 з яких вже винесені судові вироки.
— Репресивна машина провела 112 допитів, 91 обшук у приватних оселях, внаслідок якого 102 людини затримали, — сказала заступник голови Мінінформполітики Еміне Джеппар.
Цього тижня в Європарламенті під час обговорень майбутніх зв’язків з Росією глав держав та урядів ЄС закликали проявити тверду і жорстку позицію, враховуючи агресивні дії в Україні та Сирії, а також порушення Москвою міжнародних норм.